Use of English/ Gapped sentences

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

Chcę w czerwcu przyszłego roku zdawać CPE. Będę od połowy października chodzić na kurs, ale póki jeszcze mam wakacje, to sama ćwiczę różnorodne umiejętności.
Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tym rodzajem ćwiczenia - znaleźć jedno słowo, które będzie pasowało do wszystkich trzech podanych zdań. Po zrobieniu jednego testu widzę, że brakuje mi słownictwa, ale czasem słówko dobrze znam, tylko nie umiem na nie wpaść.
Jak uczyć się tej umiejętności? Jakieś porady?

Z góry dzięki i pozdrawiam:)
Hejka, nie jestes sama z tym problemem:) Mnie zwykle udaje sie trafic okolo 50% w tym cwiczeniu, chociaz ostatnimi czasy idzie mi jakby lepiej. Ja doszlam do wniosku, ze najlepiej mi sie analizuje kazde zdanie oddzielnie - wypisuje wszystkie slowka ktore mi pasuja i pozniej porownuje z pozostalymi zdaniami - najgorzej jest, jak zadne slowko sie nie powtarza:D Dobrze z tym cwiczeniem radzi sobie Igor - niedlugo pewnie pojawi sie na forum :p Pozdrawiam !! :)
Poza tym, wiele zalezy od tekstu! Na przyklad dzis rano zrobilam 2 testy, w jednym mialam "az" jedna odpowiedz poprawna, w drugim - tylko 1 odpowiedz zle :D
Dzięki za odpowiedzi i pozytywne myśli:) Czekam na Igora zatem;)
Ty też masz w planach CPE? Kiedy?
Pozdrawiam i do przeczytania znów:)
PS Ja też jestem Agusią;)
No mam w planach CPE juz od dluzszego czasu :p Jeszcze sie okaze kiedy zdecyduje sie podejsc, albo za 3 miesiace albo w czerwcu:D Pozdrawiam:)
witam,
ja akurat bardzo lubie to cwiczenie- taka lamiglowka. Kluczem do sukcesu jest zrobienie wielu takich cwiczen i zaznajomienie sie z ich schematem: zazwyczaj brakujace slowa sa bardzo proste, wystepuja jako phrasal verb, collocation/fixed phrase i ew. idiom. Zazwyczaj jak slowko pasuje w dwoch zdaniach, to w trzecim tez bedzie dobrze, nawet jesli troche dziwnie ono wyglada albo pierwszy raz je na oczy widzicie.
pozdrawiam i powodzenia:)
Dzieki, Lemurze:)
Jeszcze jedno naiwne pytanie: czym sie roznia collocations od fixed phrasals? Pozdrawiam:)
z fixed phrases nie mozna kombinowac: po prostu tak sie mowi i koniec (np. golden opportunity). Collocations natomiast to slowka, ktore sie ze soba lacza. Problem tu taki, ze czesto synonimy nie moga byc stosowane zamiennie, np. powiemy minor crime, ale nie slight crime (nic innego mi akurat do glowy nie przychodzi:) W przypadku collocations mamy wieksze, ale nie nieograniczone, pole manewru.
pzdr
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa