Znaczenie oceny A, B, C. = Czy pracodawcy oglądają certyfikaty językowe aplikantów?

Temat przeniesiony do archwium.
Kończę studia i potrzebuję certyfikatu, by udokumentować jakoś swoją znajomość języka przed przyszłymi pracodawcami (i móc napisać w CV, że taki a taki dyplom posiadam). Zdaję sobie sprawę z tego, że pracodawcę interesuje bardziej moja praktyczna znajomość angielskiego, dlatego zastanawiam się czy ktokolwiek później do tego certyfikatu zajrzy i - przede wszystkim - czy będzie go interesowała ocena przeze mnie uzyskana: A, B lub C?
W POlsce zalezy od firmy i czlowieka - za granica wola sprawdzic praktycznie czy umiesz. Poza tym musisz pamietac ze taki papierek jest wazny tylko dwa lata.
Kasiul wystukała:
>Poza tym musisz pamietac ze taki papierek jest
>wazny tylko dwa lata.

yyyy?? skąd Ty masz akie informacje? Cetryfikaty British Council (czyli FCE itd) są ważne bezterminowo, nie trzeba ich zdawać ponownie. Inna sprawa, że jeśli ktoś zda certyfikat i przestanie mieć kontakt z językiem to jego znajomość angielskiego spadnie - dlatego pracodawcy lubią sprawdzać umiejętności praktycznie :)
pozdrawiam, lukasz
To absolutnie nie ma zadnego znaczenia, chyba tylko ze względów ambicjonalnych. Ocena
"C" oznacza ocenę pozytywną i świadczy o tym że znasz język na poziomie FCE, czyli
całkiem przyzwoicie.
Pozdro.
to dobrze, wlasnie dostalam powiadomienie i to cudowne c calkiem i wystarcza:)))
gratulacje kasiah! ja mam A jak juz wiesz i jestem bardzo bardzo zadowolona! jutro w skzole sie umowimy i trzeba to oblac. oczywiscie wreszcie oblejemy takze prawko, bo to juz prawie rok minal! pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy certyfikatów z sesji grudniowej!
BZDURA...CERTYFIKATY CAMBRIDGE SĄ WAŻNE DO 'TILL DEAD END' :) RADZĘ NAJPIERW SIĘ ZORIENTOWAĆ, A POTEM PISOWAĆ...
ANABELLE
Zaraz! To w koncu jak to jest z waznoscia certyfikatow????
W ulotkach o FCE podaja ze certyfikat jest wazny bezterminowo!?
Podchodze teraz, w czerwcu do egzaminu z przekonaniem, ze ten certyfikat jest jak matura, czy dyplom magisterski - raz na cale zycie.
Prosze kogos gto juz ma taki papierek o podanie do kiedy jest on wazny.
pozdrawiam
Potwierdzam, dyplomy egzaminów Cambridge są ważne bezterminowo, za wyjątkiem dyplomu IELTS (egzamin Cambridge i British Council), który jest ważny dwa lata.
co ma onzaczac diaboligue, bo hihi nie wiem. dzieki za podpowiec
Hm... A co jesli chodzi o Certyfikat LCCI ??? Ile on jest "wazny"?
Temat przeniesiony do archwium.