Jaki certyfikat, który egzamin?? TOEFL/FCE??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam..
Interesuje mnie bardzo opinia Państwa dotycząca wyboru następujących egzaminów:
CAMBRIDGE FIRST CERTIFICATE OF ENGLISH
TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE TOEFL
Które wymaga moja uczelnia, jako zwolnienie z uczestnictwa w lektoratach.
nie ukrywam, że nie jestem osobą wybitnie znająca język angielski, zależy mi na wyborze bardziej przystępnego i łatwiejszego egzaminu!
Jak wiadomo na lektoratach różnie niestety odbywają się zajęcia i nie wiele studenci na ogół z nich wynoszą.
Jaką szkołę językową najlepiej dobrać do wyżej wymienionych lub 1 z wyżej wymienionych egzaminów, aby mnie dobrze tematycznie przygotowała do nich.
Z góry dziękuję za pomoc. :)
maRysia
Moim zdaniem lepszy jest FCE - przede wszystkim dlatego, ze jest wazny bezterminowo a TOEFL trzeba odnawiac co kilka lat. Jak nie masz zamiaru obcowac z angielskim na codzien to ja bym wybral FCE.
Witam!!
Nie ma pojecia jak zalozyc "nowy temat' dlatego mzoe sprobuje tytaja noz ktores z Was mi pomoze. Jestem w stanach od pol roku, rozmawiam po angielsku caly czas(poza telefonami do rodziny;p) bo nie znam tu polakow. Myslalam nad podejsciem do egzaminu TOEFL i nie mam zielonego pojecia czy mam jakies szanse a nie che wywalic pieniedzy w bloto. W Polsce uczylam sie angielskiego 3 lata.. tu bede jeszcze pol roku. Mam jakies szanse na tego TOEFLA??
Chcialam dodac jeszcze, ze ukoczylam tu kurs ESL I i mam zamiar isc na kolenny, przyotowujacy do TOEFLA.
Bede wdzieczna za odpowiedz:)
Pozdrawiam!
Znajdz sobie jakies testy online, a napewno jest ich sporo, i zobaczysz czy jestes na tym poziomie, przeciez nikt ci nie powie w ciemno.
MaRysia7 zdawalam oba egzaminy i wydaje mi sie ze jak tylko potrzebny Ci jest do zwolnienia z lektoratow to wybierz FCE, po pierwsze tak jak zostalo wspomniane jest bezterminowy ( bo Toefl tylko na 2 lata) plus chyba mniej stresu wymaga..;)) Szkoly jezykowe lepiej i powszechnie przygotowuja do FCE. Przejrzyj sobie na necie probne testy i zobaczysz, w ktorym lepiej sie czujesz. Powodzenia!

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego