egzamin toefl czy fce

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Czym się różni egzamin toefl od Fce nie chodzi mi o formę zdawania tylko co lepiej zdać, co jest bardziej praktyczne i bardziej przydatne do pracy?
Dziękuje i pozdrawiam
ja zdawałam fce, ale ze mną na kurs chodził chłopak, który zdecydował się na toefl, ponieważ właśnie jakaś firma od niego tego wymagała.Jeśli zależy Ci by mieć jakiś certyfikat, to łatwiej będzie Ci zdać FCE, bo Toefl jest trudniejszy,poziom tego egzaminu jest między FCE a CAE i poza tym Toefl opiera się na amerykańskiej wersji języka angielskiego i przede wszystkim to sprawdza, więc pod tym względem też może być trudniej. Oba certyfikaty coś dają. Ja jak miałam Fce, to czasem mnie już nie sprawdzali z ang. jeśli masz zamiar pracować w USA albo w firmie amerykańskiej lepszy będzie toefl.
Zdać TOEFL - to nic nie znaczy. Nie ma czegoś takiego jak zdani lub niezdanie tego egzaminu. Zdobywa się tylko punkty (w najnowszej, czyli iBT, wersji od 0 do 120) i tylko od pracodawcy/uczelni zależy, ile punktów wymaga.
Poza tym TOEFL ma ten minus, że wyniki ETS prześle do danej organizacji tylko pod warunkiem, że od czasu zdawanie egzaminu minęło nie więcej niż dwa lata. Natomiast FCE nigdy nie traci ważności.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie