[matura] Wybór książki !

Temat przeniesiony do archwium.
Witam zastanawiam się nad zakupem, a właściwie już jestem zdecydowany nad zakupieniem książki do matury Longmana „ Matura Podstawowa”, w gre wchodzi także książka COMPANION wyd. Express Publishing którą polecacie i proszę o krótką opinię co dana książka ma czego nie ma ta druga ? A może polecacie jakąś inna książkę ?
przepraszam za podwójny post, prosiłbym jakiegoś moderatra o usunięcie tego drugiego..
Lepszy companion. Już najwyższy czas kupić bo mało czasu a to obszerna książka
tak wiem, już jakas tam wiedzie mam na maturze probnej zrobilem 2 bledy z pisemnej..chociaz to nie wiele znaczy wolalbym sobie usystematyzowac wiedze
tzn. wzgledem, ovjetosci wygladaja prawie identycznie companion 248 stron matura podstawowa 200 cos tez ma, moze ktos jeszcze sie wypowie na ten temat ?
mimo, ze zdaje rozszerzoną maturę w szkole mam tego Longmana i szczerze go odradzam bo on nawet na podstawe jest za łatwy...ta książka napisana jest jak dla debila...wiec szczerze odradzam...
W tych książkach jest omówienie obu części-pisemnej i ustnej,Kiedyś były to 2 osobne wydawnictwa,teraz są w jednej książce ale klucz i transkrypcje nagrań trzeba dokupić osobno. Treścią różnią się znacznie bo to 2 różne poziomy egzaminu.
,,Treścią różnią się znacznie bo to 2 różne poziomy egzaminu."

Ale jest chyba coś takiego jak Companion dla poziomu podstawowego, prawda?
Przynajmniej wydaje mi się, że taką kiedyś widziałam :P

Korzystałam z Companion, ale do poziomu rozszerzonego i fajna książka, zwłaszcza część poświęcona strukturom leksykalno-gramatycznym.
Chyba, że źle zrozumiałam post, to przepraszam :)
W każdym razie książki Companion mi się podobały.
Temat przeniesiony do archwium.