nauka do matury podstawowej - rok czasu

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć jestem nowy na tym forum , znalazłem je przez przypadek jak szukałem coś o jakimś czasie i mi się spodobało :)
do matury mam rok tzn mam 17 lat i chciałem zdawać na maturze język niemiecki podstawowy. Jednak zorientowałem się że na kierunek studiów jaki będe chciał iśc potrzeba języka angielskiego ( niemiecki tez moglbym zdawac , ale bardziej przyda sie przy niektorych przedmiotach angielski - chodzi o kierunek informatyczny )
nie jestem kompletnym matołem z tego języka , troche słowek znam z filmów , muzyki
tylko że jeśli chodzi o czasy to jestem zielony bo w poprzednich latach miałem ten język jako dodatkowy i mi nie zależało na nim ... teraz załuje.. moj bład.. od ferii zacząłem uczyć sie z repetytorium LONGMANA - Matura Podstawowa i poznałem czasy teraźniejsze Present Simple oraz Continuous.. nawet nie było to takie trudne :) mam wątpliwości czy zdąże nauczyć się wystarczającą ilośc czasów jakie trzeba umieć na podstawową maturę
Chciałbym abyście mi podpowiedzieli:
-jak opanować solidnie czasy na maturę podstawową abym nimi dobrze operował?
-słówka w tym repetytorium mam , czy to jednak wystarczy do matury?
-trzeba mieć jakieś predyspozycje żeby się dobrze nauczyć tego języka?
-jestem na straconej pozycji???
nie chodzi mi o zdanie tej matury , chciałbym mieć wynik w okolicach 70-80%

pozdrawiam i liczę że w jakiś sposób możecie mi pomóc :)
Uuuuu nie zazdroszcze sytuacji.Tz wiesz jak bardzo Ci zalezy i masz duzo motywacji i samozaparcia to wszystko jest to zrobienia.Najlepiej by bylo jak bys zapisal sie na jakies korki albo na kurs w jakiejs szkole bo samemu w rok to sie raczej nie przygotujesz. Mówisz ze chcial bys tak z 80% no nie wiem zalezy na jakim teraz poziomie jestes nie mowie ze to nie jest do zrobienia ale..chyba za pozno sie do tego zabrales.Mimo wszystko zycze powodzenia i wytrwalosci i na prawde lepiej bedzie jak zapiszesz sie na jakies zajecia wyrownujace.
dzieki za odpowiedz ... nie podchodze do tego tak że musze miec te 70% po prostu dobrze by bylo miec :) priorytetem jest dla mnie matematyka i fizyka :P
ja zdaje mature w tym roku i wiesz co mysle ze nie ma sie czego bac :D w mojej szkole za duzo nas nie ucza bo jest to liceum dla doroslych wiec ci nauczyciele sie i tak nie przykladaja do nauczenia nas czego kolwiek bo wiekszosc do matury nie podchodzi :D ale z tego co slyszalam wystarczy miec opanowane 4 czasy i umiec opisywac i omawiac obrazki ktore tobie tam pokaza i to byloby na tyle:D pozdrawiam;D
No z tego co sie orietuje to nie wyglada to tak kolorowo. Dokladnie ci nie powiem jakie sa wymagania bo jestem dopiero w 1 lo i jeszce sie tym tak nie interesuje ale chociaz by na samej ustnej musisz opisac jakis tam obrazek i przeprowadzic kilka scenek-dialogow a to jest juz trudne bo trzeba tak w miare swobodnie operowac jezykiem miec dosc bogate slownictwo bo przeciez nigdy nie wiadomo co sie trafi. A na pisemna z cala bewnoscia nie wystarcza 4 czasy..przeciez gramatyka angielska nie sklada sie tylko z samych czasow.No i jest jeszcze jakas tam praca pisemna list czy opis,i jeszcze dodatkowo jest listening,ktory do najprostrzych tez nie nalezy.Ale mimo wszystko jak popracujesz przec ten rok ciezko to zdasz mam nadzieje.Powodzenia;)
hahaha obrazki nie sa trudne :D nie trzeba opisac konkretnej sytuacji np. jezeli na obrazku jest rower i koles to mozna opisac jedno z nich jezeli nie znamy słowek na temat roweru :D moj kumpel zdal mature z angielskiego w ten sposob ze wykul na pamiec kilka obrazkow i puzniej kojarzyl fakty do rozmow i obrazka wszystko starczylo a ona na prawde jest leniem a nawet powiedzial ze bylo latwo ja mysle ze nie ma co panikowac słówka no niestety trzeba cos umiec chociaz jakies tam podstawowe opis domu ciala potrawy kolory- bedzie dobrze -:D najgorzej jak bedziesz sie nie potrzebnie stesowal moja znajoma zna bardzo dobrze angielski i nie zdala ustnej bo zaniemowilam ze stresu:D wiec ja mysle ze trzeba sie pouczyc ale nie przesadzac z tym kuciem matura to nic w porownaniu z egzaminem na studiach:D
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia