SAT - początek, kilka pytań

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, na sam początek powiem, że na SAT mam jeszcze sporo czasu ale mam w związku z tym parę pytań. Chciałbym studiować medycynę na uniwersytecie w stanach i mam parę pytań co do SATów...Wiem, że na te lepsze uniwersytety muszę zdać SAT II z 3 czy 4 przedmiotów. W przypadku medycyny musi być to chemia, biologia i co jeszcze...matematyka? Czy zakres programu nauczania w liceum wystarczy na bardzo dobry wynik SATow? Jak już wspominałem mam sporo czasu na przygotowania więc od czego zacząć, jakie książki na rozgrzewkę :)?
Takich informacji szuka się u wiarygodnego źródła.

Wejdź na strony internetowe uniwersytetów, które Cię interesują i poczytaj sobie jak się dostać na medycynę. Nie jestem pewna czy od razu możesz iśc czy też wczesniej musisz zrobić B.Sc. ewentualnie B.A.czy coś pre-med, a dopiero potem uderzyć do szkoły medycyny.

Jak już to wszystko będziesz wiedział, to zrób kilka testów SAT i będziesz wiedział czy wiedza z liceum Ci wystarczy. W tych testach to chodzi głównie o wykazanie się umiejętnością logicznego i krytycznego myślenia, a niekoniecznie wiedzą encyklopedyczną.
Zanim pojdziesz na medycyne, musisz skonczyc studia 4-letnie (np. biologia, chemie). Zeby dostac sie na takie studia music zdac SAT. Jak juz napisala Ewa, SAT to nie test na wiedze encyklopedyczną. Chodzi tu raczej o logike, no i oczywiscie jest raczej malo czasu. Matematyka jest latwa, tylko jest jej duzo. Angielski jest troche bardziej skomplikowany. Czytanie tekstow ze zrozumieniem nie jest takie zle, ale slownictwo moze dac w tylek. Wez pod uwage, ze nawet ludzie urodzeni w USA maja problemy ze slownictwem na SAT. Na poczatek mozesz isc na strone College Board – instytucja piszaca i oceniajaca SAT. Kliknij na “Prepare for the SAT” i tam sobie poczytaj.

http://www.collegeboard.com/

Test do szkoly medycznej to MCAT, ale zamin bedziesz do tego testu podchodzila, to jeszcze troche czasu zejdzie.
Trochę inne pytanie, żeby nie zaśmiecać forum...
W aplikacji na studia w USA trzeba załączyć odpis ocen z każdego roku w liceum oraz opinie nauczycieli, co jeśli ktoś skończył naukę w liceum, a chce podjąć studia w USA i nie ma dostępu do nauczycieli?
Z nauczycielami zawsze warto zyc w dobrych stosunkach, przydaje sie to chocby w takich sytuacjach jak ta. Jak jednak nie masz kontaktu z nauczycielami z liceum to tez nie wszystko stracone. Na ogol rekomendacje moze tez wystawic pracodawca, jakis lokalny dzialacz czy ktokolwiek wlasciwie. Wazne zeby ta osoba byla wiarygodna dla uniwersytetu, dobrze Cie znala i nie moze to byc ktos od Ciebie z rodziny. Zazwyczaj takie cos przechodzi, no chyba ze uczelnia prosi wyraznie o rekomendacje kogos kto uczyl Cie przedmiotu kierunkowego, badz to w liceum badz to co bedziesz studiowal u nich, co tez sie zdarza, ale zawsze jest jakies wyjscie.
Polecacie jakieś wydawnictwa/książki do przygotowania się do SAT i SAT II czy polegać tylko na CollegeBoard?
Reasoning: Blue book and Kaplan's
Subjects: it depends only on the exams you're taking. As for math (both I and II) and other science Barron's is awesome. REA and Barron's are good for language tests. you choose, at least that's you who would like to take those exams. do some research:)
Siema! Mam pytanko dotyczace SAT- jak to jest, można go zdawać ile razy się chce, aż sie uzyska zadowalajacy nas wynik? Czy jest jakiś limit? ;D
Zdawac mozesz wiele razy. Problem w tym, ze uczelna, na ktora sie starasz, moze brac srednia wszystkich wynikow a nie ten najlepszy.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie