Matura po raz drugi

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Chcę zdawać maturę po raz drugi. Pierwszy raz pisałam w 2006, nie uzyskałam wyników, jakie bym chciała. Chcę poprawić maturę rozszerzoną (pisemną i ustną). Czy ktoś z Was też tak poprawiał? Gdzie ma iść w tej sprawie? do swojego dawnego liceum? A jaka jest cena takiej matury?

Proszę o odp,
Pozdr
Ja poprawiałam.
Najpierw musisz wydrukować deklarację maturalną i ją wypełnić. Ja brałam swoją ze strony mojego liceum, ale podejrzewam, że na stronie CKE/OKE też powinna taka być - w końcu wszędzie są takie same. I tę deklarację musisz zanieść do swojej szkoły, najprawdopodobniej do sekretariatu, chociaż zależy też od szkoły, może być też do gabinetu dyrektora, ale to już Ci powiedzą na miejscu. Taką wstępną deklarację trzeba złożyć gdzieś do końca września (dokładnej daty poszukaj na stronie szkoły lub CKE). I to w zasadzie wszystko. Potem możesz deklarację jeszcze zmienić (do lutego/marca). Wtedy już trzeba pójść do dyrektora i w jego obecności wprowadzić zmiany - tak było u mnie.
Poprawa jeszcze rok temu była bezpłatna. Ale mówiło się o tym, by wprowadzić opłaty, więc może coś przez parę miesięcy się zmieniło.
I jeszcze jedno - nie musisz poprawiać matury tam gdzie ją pisałaś za pierwszym razem, np. jeśli mieszkasz w innym mieście niż to gdzie znajduje się Twoje liceum. Wtedy trzeba chyba coś wypełnić na tej deklaracji, ale dokładnie to nie pamiętam.
Zapomniałabym - na stronie powinny być dwie deklaracje - dla osób piszących maturę po raz pierwszy i dla tych poprawiających, więc uważaj by wziąć tę drugą.
A na ile poprawiłaś maturę? (jeśli można wiedzieć)
Dziękuje bardzo!!
Bardzo mi pomogłaś :) Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia