GCSE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam...
jestem w Angli juz ok. roku. teraz jestem w klasie 9 a w 11 bedę pisała egzaminy GCSE. Czy ktos może mi wytłumaczyć na czym one dokładnie polegaja,(czego sa odpowiednikami w polsce) Jakie mam opcje do wyboru po napisaniu ich,(np.do jakiej szkoły mogę sie zgłosić)oraz co oznacza stwierdzenie "5 GCSE". Szukałam informacji na ten temat w internecie ale jedna opinnia zaprzecza drugiej. Przez ostatni rok Moim zdaniem bardzo poprawiłam swój angielski( jaki jest angielski w polskich szkołach kazdy wie) i mam nadzieje że jeszcze przez te dwa lata poprawi on się tak że nie będe miała problemów z tym językiem. Jednak mam jeszcze jedno pytanie.... Słyszałam że po napisaniu GCSE moge iść do Collegu... A więc czy musze być bardzo dobra z angielskiego aby sie do niego dostać??
z góry dziękuje...:)
zanim zaczniesz pisac GCSE, to bedzie pare probnych 'mocks' z tego, tak, ze dokaldnie sie dowiesz o co chodzi i jaki standart oczekuja. Napewno masz opcje wybierania z ktorego przedmiotu chcesz pisac. '5 GCSE'-znaczy 5 zdanych. Zeby dostac sie do collegu na studiowanie 'A' levels, to musisz dostac dobre wyniki z GCSE.
Na twoim miejscu staralabym sie o prywatne lekcje (duzo nauczycieli to robi) i czytalabym solidnie wszystkie podreczniki.
Zapytaj sie nauczycielki, jakie przedmioty musisz wybrac i staraj sie koncentrowac na tych. Nie widzac twojej pracy/wynikow, trudno cos ocenic.
Witam czy ktos moze mi napisac jak trudne sa zajecia i egzaminy z gcse z english language??? co sie robi na takich zajeciach?? prosze o odpowiedz.
Idz do szkoly i zapytaj sie o curriculum na GCSE na dane przedmioty. Nie sa latwe.