Au Pair - biuro czy internet

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, chciałabym wyjechać w te wakacje za granicę jako au pair. To byłby mój pierwszy raz, i wiem że lepiej jest zacząć szukać teraz, niż od razu przed wakacjami.
Chciałam się Wa spytać czy lepiej jest jechać przez biuro, czy znaleść rodzinę na stronie internetowej (np. Aupair World). Jak wyglądają sprawy formalne, i co z przelotem? Proszę o pomoc, bo jestem bardzo niedoświadczona, a chciałabym pojechać (konkretnie do Hiszpanii) :)
wydaje mi się ,ze jeśli jedziesz pierwszy raz to lepiej jechać przez biuro ,bo poprostu pewniej .A co do reszty to wszystko zależy od rodzinki goszczacej .Zwykle jest tak ,ze bilet kupujesz sama a oni potem ci zwracają za niego jak już jesteś na miejscu .Może trochę pomogłam
Hej:) Według mnie lepiej jeśli zdecydujesz sie na szukanie przez neta gdyż masz tam bardzo dużo rodzinek możesz wybierać i przebierać jest kilka fajnych stronek typu au pair world, great au pair, find au pair czy też easy au pair. Jak ja wyjeżdżałam do Anglii to właśnie z nich korzystałam :)
Co do biletu lotniczego możesz dogadać sie z rodzinką wiekszość au pair sama sobie opłaca przelot ale zdarzają sie też takie rodzinki co pokrywają część a nawet całość za bilet.
Jeśli jedziesz przez biuro to po pierwsze opłata średnio około 700zł z tego co sie orientuje nie masz możliwości zbytniego przebierania w rodzinkach możesz odżucić zaledwie jedną rodzinkę, nie możesz wybrać sobie regionu jak i ilości dzieci a przedewszystkim są wakacje a ty opłacasz bilet lotniczy i zapewne orientujesz sie że nie będzie on najtańszy:/ Większośc biur jak nie wszystke za względu na okres wakacyjny nie pozwala na zmiane rodziny gdyby coś poszło nie tak.
Zapewne jest to ciężka dla Ciebie decyzja ale już rejestruj sie na stronkach i zobacz jak sie wszystko potoczy jakby co do biura zdążysz sie jeszcze zgłosić.
Powodzenia :*
Witajcie! Ja się wybieram do Londynu jako au pair na wakacje.. mam nadzieję, że biuro mi to umożliwi, ponieważ w Londynie mam brata i nie będę się czuła taka samotna.. Ja płacę biuro po zaakceptowaniu host family nie muszę wcześniej podpisywać żadnych umów itd. myślicie, że to dobrze?? Mam nadzieję, ze w razie jak bym trafiła do jakiś psychopatów to biuro umożliwi mi zmianę rodziny...
ja bylam kiedys Au Pair i powiem, ze nigdy w zyciu nie korzystalabym przy tym z opcji agencja. Przeciez to zdziercy, a wszystko mozna samemu sobie zorganizowac i przynajmniej nie jest sie uwiazanym az tak bardzo, bo nie spodoba ci sie rodzina to ewentualnie uczciwie mowisz im ze dajesz im m-c na znalezienie kogos a Ty w tym czasie tez szukasz sobie kogos. To prawda ze jest tez wiele stron umozliwiajacych takie szukanie, poza tym mam doswiadczenie z innych kolezanek, ze do agencji zglaszaja sie wlasnie te najgorsze rodziny, u ktorych malo kto wytrzymuje i rotacja jest wielka.
Wiadomo, kazdy wybiera co woli, ja jednak odradzalabym korzystanie z agencji, no moze pomijajac wyjazd do Stanow bo to juz inna bajka :)
Pozdrawiam!
Dzięki za informacje :)
Jutro założę konto na stronce i zacznę szukać rodziny, mam nadzieję że coś z tego wyjdzie!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Egzaminy