jak wrażenia po FCE 2009?

Temat przeniesiony do archwium.
91-115 z 115
| następna
słuchajcie,
czy moglibyscie napisac jakie były dokładne tmaty z writing'u? Interesuj mni głownie tematyka obu listow.
W part I miałeś napisać list do kolegi u którego byleś i oglądałeś jego wystawę fotografii. On napisał do ciebie a ty odpowiadasz że:
- podobała ci się wystawa (była GREAT);
- czy dobrze wybrał miejsce (SHOPPING CENTRE);
- opisujesz jedno zdjęcie które ci się najbardziej podobało;
- proponujesz spotkanie;
W part II ja wybrałam story które opisałam już wcześniej
Powodzenia:)))
Było jeszcze o CELEBRITIES w restauracji i coś o UNCLE oraz REGULAR COSTUMER który ją podał do konkursu
Przynajmniej tak zrozumiałam:)))
ok,
a czy w Part 2 nie bylo tez jakiegos listu?
jeslitak, to jaki byl jgo temat?
Był list napewno ale kurka nie mogę sobie przypomnieć o czym
Mama nadzieję że ktoś pisał i podpowie.
A ja mam pytanie dotyczące usa, Czy wyraz to wstawienia w part 3 w koncowce tekstu pomiedzy chyba peaceful a variety to byl agricultural czy unaltered??
Kasiek_87 ja zrobilam to samo=/ nie wiedzialam ze to trzeba wedlug tak wytyczonych punktow pisac i po prostu dalam nagłowek a dalej pisalam jak rozprawke=/ i strasnzie sie boje ze duzo punktow utną.
no własnie ja też napisałam w formie rozprawki. Mam nadzieje, że chociaż za inne elementy jakieś punkty dostaniemy, bo za forme pewnie nic :(
zalamalam sie szczerze mowiac bo w sumie moglam wybrac inny temat ale nie zdawalam sobie sparwy ze raport ma az tak sztywną forme. ale jesli oceniajac cały writing patrza na ten 1 list i drugie wypracowanie to mysle ze tlyko za forme odejma wiec to az tak bardzo sie nie odbije na calosci...musze sie w koncu jakos pocieszyc;p
zalamalam sie szczerze mowiac bo w sumie moglam wybrac inny temat ale nie zdawalam sobie sparwy ze raport ma az tak sztywną forme. ale jesli oceniajac cały writing patrza na ten 1 list i drugie wypracowanie to mysle ze tlyko za forme odejma wiec to az tak bardzo sie nie odbije na calosci...musze sie w koncu jakos pocieszyc;p
zalamalam sie szczerze mowiac bo w sumie moglam wybrac inny temat ale nie zdawalam sobie sparwy ze raport ma az tak sztywną forme. ale jesli oceniajac cały writing patrza na ten 1 list i drugie wypracowanie to mysle ze tlyko za forme odejma wiec to az tak bardzo sie nie odbije na calosci...musze sie w koncu jakos pocieszyc;p
A ja miałam dzisiaj speaking i było nawet OK. Stresiku jako takiego nie było. Jak weszłam do pokoju już razem z drugą osobą to zrobiło się nawet miło. Miałam na początek parę pytań typu: Jak masz na imię, gdzie mieszkasz, co lubisz w swojej miejscowości, Jakiej słuchasz muzyki. Potem obrazki miałam do opisania. Na pierwszym była rodzinka przy stole grająca w jakąś grę typu chińczyk a na drugim też była rodzinka tyle że spożywała jakiś posiłek. No i musiałam porównac te obrazki ze sobą. Koleżanka miała dwie ulice na której byli ludzie. Jedna była zatłoczona i wyglądała jak Oxford Street w Londynie a druga taka spokojna gdzie parę ludzi się tylko przechaszało. Potem dostałyśmy obrazki z góżnymi sportami i miałyśmy zdecydowac które są najlepsze. Była jazda konno, narty, rowery, basem, jogging, chodzenie po górach i coś tam jeszcze. Potem jeszcze nam gościu zadał parę pytań typu co rząd powinien zrobic żeby zachęcic do spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Czy lepiej jest ćwiczyć na świeżym powietrzu czy w zamkniętych budynkach no i czy lepiej jest zdrowo się odżywiać czy trenować jakiś sport. I to by było na tyle. Ogólnie temat do rozmowy był OK i czas dość szybko zleciał :)
w tej 1 cześci gdzies byl mechanic(ten zawod mowiacego goscia) i nie paietam reszty z tego zadania co tam bylo jeszcze..z tym 2 tez mialam chinese, customers,eating out, 85hours, horse riding (jako sport ktory zaczela uprawiac przed wyjazdem do europy),
3 czesci nie pamietam co dalam, bynajmniej chyba 3 babka miala zle wspomnienia z. pobytu na wyspie (bo cieszyla sie ze wziela ze soba chociaz psa) i chyba 4 koles nawiazywal ze wyspa przypomina mu jego zycie czyc cos takiego,nie pamietam juz..
a w 4czesci co daliscie jako sposob na blokade w tworczosci pisarzy? bo babka inspiracje czerpala z naukowych artykulow prawda? a filmowcy wiedza dokladnie jak zrobic dobry film?
Witam,widze,ze jestes dosc "fachowo" zorientowana,mam wiec ogromna prosbe,czy wiesz jak dokaldnie oblicza sie punkty,tzn czy prawda jest ze np mozna slasbo napisac 2 czesci a nadrobic sobie innymi?ile punktow jest maxymalnie i jak sie je przelicza na %,potemdzxieli przez ilosc czesci lacznie ze speakingiem???Mma mnostwo sprzecznych wersji-dzieki z góry!!!!!
Według mnie agreement powinno być between ponieważ agree jest with
a use of english było coś FROM___________ ON, znalazłam na necie from time on
Co wpisaliście?
mógłby ktoś napisać jakie tematy były w 2 części writingu? głównie chodzi mi o temat reportu
report to chyba bylo cos o dzieciach i tym jak sie w dzisiejszych czasach odzywiaja. czy cos w tym stylu.
aaaaaa kiedy wyniki ;p normalnie niewytrzymam ;p
o tym trybie zycia i sposobie odzywiania sie nastolatkow to byl esej. =)
a report.. sama nie wiem.
Writing:
1)napisac review o jakims sklepie
2) napisac story
3) napisac report nt. lifestyles of teenagers including food, health and leisure activities.

Odnosnie UoE part 2 to chyba bylo from NOW on;
jesli chodzi o slowotworstwo to zamiast SIGHT nie powinno byc SITE?
i w transformacjach: didn't say anything FOR the whole evening?
w transformacjach czasami są dwie, nawet trzy opcje. wiec kilka mozliwych odpowiedzi. ja dałam he didnt say a word during the whole evening,czy cos takiego. co tez mi sie wydaje prawidlowe.
ww UOE nie powinno byc wlasnie Entertaining facilities a nie entertainment?
czy ktos pamieta jakie to bylo zdanie do zmiany w transformacjach gdzie drugie bylo HE WISHES? bo mi sie wydaje ze sie konczylo slowami 'driving license' wtedy by pasowala he wishes he had driving l. chyba ze konczylo sie when he was young wtedy he wishes he had done (albo had had) driving l. when he was young.?
Nie pamiętam dokładnie tego zdania w UOE, ale ja chyba napisałam he wishes he had driving.Jakie mieliście odp. w listeningu part 1? A pamięta ktoś może jeszcze speaking, jakie obrazki itp.? Ja mam za kilka dni i nie wiem, na co się nastawić;d
Ja tam napisałem He wishes he had been having driving lessons. Co do obrazków to ja miałem do porównania ludzi ocieplających dom (na budowie) i rodzinę myjącą samochód.
Myślę, że "She didn't say anything DURING the whole evening, ale nie jestem pewien. :/
Ale SIGHT jest napewno.
Temat przeniesiony do archwium.
91-115 z 115
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie