Mój spaeking i listening

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim!
W niedzielę zdawałam 4 i 5 część egzaminu FCE w Poznaniu. I naprawdę wpisy z tej stronki były bardzo pomocne.
Słuchanie - miałam wersję E. Była taka sobie: część pierwsza to 8 scenek opisanych już tutaj na forum; część druga to papużki opisane tutaj bardzo szczegółowo; trzecia była o nauczycielach też opisana na forum i czwarta o facecie, który robi ilustracje do książek.
Mówienie: na początku standardowe pytania - skąd jestem, czy jestem studentką czy osobą pracującą, kogo zabrałabym na wakacje, czy lubię pracować w ciszy. Potem obrazki: na moich była jakaś narada w biurze, a na drugim zdjęciu małe dzieci bawiące się na dworze. Miałam powiedzieć dlaczego ci ludzie są w tych miejscach. A kolega miał kobietę w sklepie z ubraniami i faceta w księgarni. Pytanie dotyczyło tego jak trudno jest dokonywać wyborów, gdy chcemy coś kupić. A mnie zapytano jak często chodzę na zakupy. Trzecia cześć: ma być otwarte radio dla młodzieży (15-25 latków), jakie tematy będą najmniej popularne dla słuchaczy - sport, zdrowie, nauka języka, rozmowy ze słuchaczami, tematy o książkach. Potem były pytania właściwie o radio: czy często słuchamy radia, czy wolimy słuchać radia czy oglądać telewizję, czy potrzebne jest radio lokalne. Więcej nie pamiętam, ale mam nadzieję że chociaż troszkę komuś pomogłam. Życzę powodzenia!

 »

FCE - sesja letnia 2004