Jak nauczyc sie poprawnie pisac po angielsku?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam straszne problemy z nauczeniem sie poprawnego pisania po angielsku. W najprostszych wyrazach zazwyczj robie blad. Czy moze istnieja jakies zasady, co do pisowni, lub moze jakies ksiazki na ten temat. Bede wdzieczna za kazde wskazowki.
Nie ma innej metody od pisania. Słowek ucz się korzystając z programów eTeacher i SuperMemo (jest kilka innych, ale tylko te dwa pozwalają na tworzenie własnych zestawów słówek i zwrotów).

Poza tym przepisuj kilka razy każdą czytankę i każdy dialog z podręcznika, powiedzmy 3 razy dziennie.

Za kilka miesięcy błędów nie będziesz robiła.
> Czy moze istnieja jakies zasady, co do pisowni

A i owszem, ale jak masz duże problemy, to chyba nie pomogą Ci za bardzo, a raczej zniechęcą. Dlaczego pisownia jest taka trudna? Ano dlatego, że w języku angielskim istnieją 44 podstawowe dźwięki, zaś sposobów na ich przeczytanie jest... 1100 (serio, serio). Do tych sposobów są pewne reguły oraz kupa wyjątków :)

Przychylam się do wniosku Bejotki - pisać, pisać, pisać. Nowe słowa można sobie grupować w listy i od czasu do czasu taką listę przepisać lub jeszcze lepiej nagrać sobie na dyktafon i ze słuchu spisać - a potem porównać :)
Ja bym jeszcze proponowala czytac, czytac, czytac....nie zaszkodzi a na pewno pomoze...;-)
Mojs sposób jest jeden - jak najwięcej pisać - dość prosty :) - ale najskuteczniejszy. Aha i co do programów komputerowych (np. eTeacher i innych podobnych) - że uczą dobrze pisać na ekranie ale już przenieść te same słówka na kartkę papieru jest troszczeczke trudniej - takie moje spostrzeżenie, powód - na klawiaturze \"opstukujemy\" sobie pisownie przy lekkiej pomocy a mianowicie (zapamiętaniu układu, schematu ruchu palców). Dlatego sadze ze warto choc troszke popisac i na papierze.

« 

Studia językowe

 »

FCE - sesja letnia 2004