Czy warto zdawać FCE

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, co tym sądzicie - zwłaszcza Ci co już zdali, pzdr
Zdałam FCE prawie dwa lata temu i jestem z tego bardzo zadowolona:) Udowodnilam sobie, ze potrafie osiagnac zamierzony cel. Jak mowia-apetyt rosnie w miare jedzenia, dlatego podchodze do CAE byc moze juz w sesji zimowej!Sprobuj, bo naprawde warto:) Nie sluchaj tych, ktorzy mowia,ze jest to niepotrzebny świstek.Nigdy nie wiesz, kiedy Ci sie przyda. Pozdrawiam:)
i tak na poważnie - czy był ktoś z was w sytuacji, że mu się ten certyfikat do czegokolwiek przydał, pzdr
powiem szczerze, że ja jestem trochę przeciwniczką tego certyfikatu. tzn. jeśli ktoś na tym chce pozostać to jest ok, masz dowód, że umiesz na danym poziomie język, dołączasz to do wszelkich podać o prace i to daje obraz pracodawcy, że znajomość języka jest potwierdzona. jeśli jednak zamierzasz dalej uczyć się angielskiego moim zdaniem lepiej odpuścić sobie FCE, nawet jeśli chciałoby sie tylko sprawdzić, bo jak dla mnie to są dość duże pieniądze, mocno przysiąść i poczekać aż się będzie na poziomie CAE.
Tez polecal bym cos takiego..


Pisałem FCE w tej sesji, mimo iż moglbym spokojnie napisac CAE. Jednak FCE nauczylio mnie wiele, np. za rok na Speakingu nie bede sie tak stresował...Nie zaluje ze podchodzilem w tym roku do FCE.
a jak się ma nasz FCE i inne certyfikaty do tych zdawanych na terenie UK? jest jakaś różnica w poziomie? bo moja siostra teraz musiała zdawać egzaminy w UK z angielskiego gdyż nie uznano jej zdawanego w polsce ani FCE ani CAE :(
moze potrzebny byl poziom CPE, dlatego nie uznali FCE i CAE
Cześć:)
W 100 % zgadzam się z twoją opinią nigdy nie wiadomo kiedy ten "papierek" może się przydać. Ja zamierzam zdawać FCE właściwie to zaczynam przygotowania. Czy możesz mi coś podpowiedzieć jeżeli chodzi o materiały, testy, tok przygotowań? Czy lepiej uczyć się samemu czy wybrać się na kurs? Pozdrawiam
To był żart czy jesteś blondynką??:D
Mi FCE przydał się bardzo. Zwolnił mnie z matury z angielskiego(w 2002r.-niewiem czy to nie był jedyny rocznik kiedy to było mozliwe). Na studiach mogłam nie zdawać egzaminu z ang ale miałabym 3 więc i tak go pisałam. Poza tym nie musiałam pisać egzaminu na studia wymienne za granicą.
Poza tym egzamin był dla mnie duzą motywacja do nauki i przed nim naprawde dużo się nauczyłam. Dlatego polecam wszystkim.
Temat przeniesiony do archwium.