jaka ksiazka do use of english i writing

Temat przeniesiony do archwium.
hej
jaka ksiazke polecicie zeby przygotowac sie do use of english i writingu, z tymi dwoma rzeczami w fce mam klopot.
aha i do kiedy sie trzeba zapisac na egzamin grudniowy?
pozdro
ok termin rejestracji juz znalazlem
26 września – 7 października
http://www.britishcouncil.org/pl/poland-sessions-and-registration.htm
Do Use of English to dobra jest FCE Use of English 2 V. Evans a do Writing to Successful Writing tez V. Evans
a czym sie rozni czesc 1 od 2? sama dwojka wystarczy?
wie ktos moze gdzie mozna to dostac w poznaniu?
popieram - V.Evans pisze dobre książki, a sama tez dodam Mission FCE.
ok juz kupilem use of english 2 evans. 3 strony dziennie i do grudnia zdaze.
Czemu wszyscy proponują FCE Use of english V.Evans 2 a nie 1 ?????
popieram V.Evans. Ja akurat przygotowywalam sie z pierwszej czesci i UoE i writing najlepiej mi poszly na egzaminie - a musze sie przyznac ze wczesniej o writingu nie mialam pojecia.
Czy ta książka jest także z odpowiedziami?
klucz kupuje się oddzieleni - taka cienka książeczka, kosztuje ok. 16 zł
i w 1 i w 2 teoria jest ta sama - tylko inny układ graficzny.

przykłady są inne, chyba też inne obrazki

w poznaniu można to np. kupić w omnibusie na św. marcina
czesc 2 ma trudniejsze slownictwo w przykladach w czesci gramatycznej, czyli wiecej sie mozna nauczyc. Bo teoria, jak juz lBDSR powiedziala, jest taka sama.
A jeszcze jedno pytanko: Czy "FCE Use of English", w znacznym stopniu różni się od Murphy'iego? Czy w pierwszej książce wytłumaczone są sposoby rozwiązywania zadań typu UoE, czy są to tylko struktury gramatyczne?

dzięki serdeczne!
zrobilem na razie 13 stron UoE2 i musze stwierdzic ze jest o wiele trudniejsze od murphiego. cwiczenia z murphiego prawie zawsze robie bezblednie po przeczytaniu instrukcji na stronie po lewej, natomiast w UoE malo ktore zadanie uda mi sie zrobic bez bledow. a czesto trzeba sie mocno poglowkowac, przez to , ze jedno zadanie dotyczy czesto roznych zagadnien (np rozne czasy) a nie tak jak w murphim tylko dot.jednego tematu i slownictwo proste.

poza tym UoE ma tez wplecione pomiedzy dzialami tematycznymi testy dokladnie takie jak pojawiaja sie na FCE (te 5 partsow z use of engl). co pare stron jest takie male zadanie z writingu - najczesciej trzeba przepisac, poprawic list, oraz jakies cwiczenia do speakingu (obrazek i pytania).

malo teorii, praktycznie same cwiczenia. do teorii i cwiczen na rozgrzewke warto miec murphyego.
Mam Murphy'ieg i myślęnad połączeniem go z "FCE Use of English" :P
Jeżeli chodzi o Use of English to polecam (sama sie z tego przygotowywałam i zdałam na "A" :D) książkę First certificate language practice with key - Michael Vince with Paul Emmerson (wydawnictwo macmillan )jest tam english grammar and vocabulary
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

FCE - sesja letnia 2005