Dlaczego po raz kolejny NIE

Temat przeniesiony do archwium.
Zdaje Fce drugi raz i znow przychodzi wynik - NEGATYWNY. Ludzie umiem angielski, swietnie sobie daje rade w szkole na kursach i w rozmowie - sa tego wyniki w ocenach i itp, to dlaczego niemoge zdac fce- przeciez to nie jest egzamin ktory by nie był do zdobycia. Naprawde staram sie i ucze juz długi czas. Moze to trema , nerwy albo zwykły PECH. Napiszcie prosze co mam robic - czy to sens zdawac po raz trzeci!!! Moze odrazu wskoczyc na wyzszy stopien , a moze dac sobie spokoj - ale tu wcale nie chodzi o ten papierek tylko chce to dla siebie - ambicja. Naprawde mi na tym zalezy a nierozumie dlaczego NIEmoge zdac!Pomozcie!
A czy przestudiowales/as kryteria oceniania? Znac jezyk to jedno, ale na egzaminie oceniaja cie pod pewnym katem i dlatego warto wiedziec, co i JAK nalezy powiedziec/napisac. Radzilbym ci przygotowac sie wedlug tych wlasnie kryteriow, poznac dobrze rodzaje cwiczen, wymagania i np. specyfike speakingu. A jezeli tak robiles/as ... no coz ... moze to byc i pech, i trema, i po prostu za wysoki poziom. Tak czy siak sam/a zdecyduj, czy warto podchodzic do FCE po raz kolejny (jezeli masz pieniadze - prosze bardzo:). Przygotowujac sie do niego, na pewno czegos jeszcze sie nauczysz.
pzdr
ja zdalam fce za pierwszym razem choc nie moglam w to uwierzyc bo bardzo boje sie mowic ale speaking byl jednym z egzaminow ktory poszedl mi pozytywnie :) a co do zdawania cae to lepiej nie rzucac sie od razu na niego tym bardziej jesli nie poszlo z fce moi znajomi wypasni z angielskiego (6 w liceum) tez porwali sie na wyzszy stopien i niestety nie udalo sie ale jesli chodzi o Ciebie to sprubij przygotowac sie pod katem egzaminow poza znajomoscia jezyka jak zauwazyl lemor to wlasnie jest najwazniejsze wierze ze Ci sie uda :) powodzenia :)
Dziekuje wam bardzo za odpowiedzi. Pewnie macie racje ze najwazniejsze jest przygotowanie po odpowiednim kontem - moze mi zabrakło odpowiedniego przygotowania pod kontem kryteriow do FCE dlatego jak bym mogła prosic o przesłanie mi jakis poocy naukowych badz stronek ktore by mi wkoncu pomogły.Bardzo mi na tym zalezy a czas ucieka.Bede bardzo wdzieczna za jakas pomoc.Dzieki za słowa otuchy i czekam na kogos kto mi pomoze.Moj nr gg. 3031897.
Pozdrawiam cieplutko
wystarczy wpisac w wyszukiwarce 'FCE assessment criteria' tudziez sprawdzic w dobrym podreczniku przygotowujacym do egzaminu. Albo zapytac dobrego nauczyciela.
PS. Aniu, 'konto' jest w banku, tutaj potrzebujesz 'kata' (nie mam polskich znakow ale chyba wiadomo o co chodzi:)
zycze sukcesow
Dzieki, napewno sie za to wezme mam nadzieje ze z rezultatem.
thx,pozdrawiam
Lekce i rozmowa sa o wiele łatwiejsze niz egzamin.. Musisz wykazac sie znajomościa gramatyki i pokaźna iloscia słow...
Z tą pokazną ilością słów to bym nie przesadzał ;) Ilość znanych słów najbardziej przydaje sie na readingu, a reading na poziomie FCE nie ma dużej ilości wyszukanych słów.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa