Reading

Temat przeniesiony do archwium.
Wogole reading jako taki byl dla mnie beznadziejny, txty nudne (wogole mi sie nie chcialo wczytywac w historie z delfinami) ale wydaje mi sie ze albo mnie zamroczylo albo byl blad w egzaminie (raczej niemozliwe). Chodzi o to: byly pytania odnosnie ludzi jezdzacych pociagami, i po prostu ZA NIC nie moglem znalezc inf o tym ze: ktos nauczul czegos podczas wycieczki i pocagu co juz nie jezdzi, no nawet juz po napisaniu z nudow tego szukalem i nic. Mial to ktos???
To zdaje sie ze chodziło o tą kobiete co dostala w pociagu rozowa sukienke i ktos tam jej powiedzial ze rozowy jakos tam wplywa na umysl czy jakos tak. Ja przynajmniej to zaznaczylam
to bylo c? bo ja tak zaznaczylam.... ale tez nie mialam pojecia ktore bylo poprawne
Pewno,historia z pociągami była łatwiutka,wszystko mi pasowało:)Za to delfiny mnie zdołowały,a strzelać za bardzo nie umiem wiec pewnie LIPA,a szkoda,bo sporo sie uczyłam:(
faktycznie delfiny niedobre, a do tego każda luka za dwa punkty
popieram! te pociągi to tragedia na...szynach! wszysycy rozpaczają nad delfinami a mnie te pociągi położyły. albo czytać nie umiem albo rzeczywiście to było az takie głupie. i co najważniejsze:NUDNE wrrr:/
Nie wiem, ale wg mnie to coś w pociągu nauczył sie koleś który miał napisać artykuł z wyprawy chyba gdzieś po Afryce (nie pamietam)
popieram
Mi sie jednak wydaje ze nauczyla sie kobieta z rozowa sukienka (tam cos pytaniu bylo usefull) - Dolphins - tragedia
też zdawałam, ....ale learn nie znaczy tylko nauczyć się, ale także np. dowiedzieć się i jestem pewna że chodziło o to, że różowy dobrze wpływa na umysł...
Jesli chodzi o pociag, ktore nie jest juz regularnie w serwisie i jezdzenie nim to odstatnia osoba- ta ktora polubilam parowozy.

AgaZ
a co daliscie w pytaniu, ktory pasazer nie byl nigdy zawiedziony swoja pordoza? (a?)
a w pyt o dramatyczne widoki? (d,e?)
czy duzo nauczyc sie, to nie byla odp a? bo tam bylo ze pasazerowie sa zewszad itp
aha, pociag ktory nie jezdzi regularnie, to bylo d
Ja mam ze pociag ktory nie jezdzi regularnie to E
A co macie w pytaniu o to kto byl grateful dla jednego pociagu-ja strzelilam C. Aha jeszcze jak macie w tym ze jest zadowolony z jazdy pociagami???
Pociagi jak i inne teksty byly zupelnie normalne, malo tego, duzo prostsze niz teksty z niektorych ksiazek, czy chociazby starych testow... Poprostu szukajac informacji, nie ma co liczyc na to, ze jak w pytaniu jest \"pociag ktory juz nie jezdzi\", znajdziemy odpowiedz \"ja lubie pociag ktory juz dawno nie jezdzi\", to jest test na znajomosc angielskiego, a nie tylko i wylacznie wylapywanie informacji. Dlatego np \"relax\" zamieniono na \"wind down\"..

Pozdrawiam,
Piotrek
Popieram, też tak miałam:)
a wind down znaczy relaksować się? a nie \'zamykać (ineteres)..? lub też opuszczać szybę w samochodzie?
jak i inne \"phrasal verbs\" tak i ten ma kilka znaczen,

wind down phrasal verb
1 [intransitive or transitive] to end or to finish something gradually:
The party started to wind down around 2.00 am.
The UN has decided to wind down the peacekeeping mission.
1a. to gradually reduce work before stopping completely:
The factory will wind down production before closing next year.
2 [intransitive] to relax after a period of excitement or worry: UNWIND:
Will you be winding down a bit by then?
(c) Macmillan Publishers Ltd. 2002

Pozdrawiam,
Piotrek
dzięki Piotrek, a tak w ogóle to w którym to było paperze? i w której części? próbuję sobie przyponmieć... ale nie mogę:(
PAPER 1, PART 4, [C] \"...it was a great opportunity to wind down after the wedding...\" jakos tak

Pozdrawiam,
Piotrek
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja zimowa 2003