kto zdaje w sesji zimowej????

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!Wlasnie postanowilam zdac egzamin FCE w tym roku, zapisalam sie na kurs ale to tylko 4 godz tygodniowo.Zostaly w sumie tylko 2 miesiace..czy ktos z was tez zdaje w grudniu?zastanawiam sie jak zaplanowac sobie nauke i ciekawa jestem jak wy to widzicie i jak dlugo juz sie przygotowujecie do tej sesji zimowej!
Pozdrawiam!!
Cześć,
to jesteśmy już dwie:) W pierwszym miesiącu powtarzam całą niezbędną gramatykę, w drugim robie masowo testy. Najbardziej obawiam się Speakingu, więc będę starała się jak najwięcej rozmawiać przez skype'a. Możemy powtarzać wszystko w jednym tempie, będzie nam łatwiej się zmobilizować:) Pozdrawiam
P.S. To mój plan:) Może Ci się przyda:)

GRAMMAR
1. Past time
2. Present Perfect
3. Future time
4. Present time
5. Indirect speech
6. Conditionals
7. Hypothetical and unreal tenses
8. Passive voice
9. Relative Clausem
10. Prepositions
11. Expressing purpose, result and contrast
12. Time expressions
13. Modal auxiliaries, present and future: ability, certainty, obligation
14. Modal auxiliaries, past: ability, certainty, obligation
15. Language functions
16. Countables and uncountables. Problems with plurals
17. Articles
18. All, no, each, every, either, neither, none
19. Making comparisons
20. Phrasal verbs
21. Verbs followed by infinitive or gerund and the ‘that’ clause
22. Prepositions following verbs and adjectives
23. Inversion and question tags
24. Expressing reason, text organizers
25. It and there, it and adjectives, one, someone etc., what, whatever, possessives and reflexives
26. Spelling and pronunciation
27. Formation rules

VOCABULARY
1. Travel and Holidays
2. Work and Employment
3. Sport and Leisure
4. Clothes and Appearance
5. Towns and Buildings
6. Vehicles and Transport
7. Food, Restaurants and Cooking
8. Shops and Shopping
9. Crime and the Law
10. Entertainment and the Arts
11. The Natural World
12. People and Behaviour
13. Technology and Machines
14. Problems
15. Health and the Body
16. Money
17. Feelings and Opinions
18. Education and Learning
19. Word Formation
WIELKIE Dzieki,swietny plan :)
chyba tez tak zaczne sie uczyc, dotad przerobilam tylko czasy i podstawy gramatyki jak mowa zalezna, conditionals i teraz robie testy. Ale im wiecej robie tym bardziej wydaje mi sie ze nic nie wiem :)zastanawiam sie czy aby na pewno zdawac juz w grudniu..
Tez sie obawiam speakingu ale byc moze jestem w ciut lepszej sytuacji bo mieszkam w UK i gadam non-stop w pracy z Anglikami po 9 godz dziennie.
Pozdrawiam i do dziela!
hej:) no i ja sie szykuje ale niewiem jeszcze jak za bardzo... tak ogolnie sie ucze gramatyki i tak dalej... a skad bierzecie materialy?? pozdrawiam:)
ja zdaje w sesji zimowej. I podobnie chdze na kurs 4 h/ tydzień tylko że jest to moje druge podejście do FCE. Ale mam nadzieje ze tym razem będzie lepiej ;)
ja też zdaję :)
A propos planu nauki to warto tez przynjmniej raz w tygodniu pisac jakas prace pisemna - list, artykul czy historyjke i dac potem do sprawdzenia np. nauczycielowi z kursu. To bardzo wazne zeby cwiczyc pisanie..:)
A z jakich ksiazek sie uczycie?

Ja 'Fce Practise Plus' (ale niestety nie mam klucza..) i 'FCE Expert' Coursebook + cwiczenia z serii Longmana
No i oczywiscie internet - testy, gramatyka..Rozgladam sie za dodatkowymi ksiazkami wiec pytam :)
hej, ja tez zdaje w sesji zimowej, mnie na kursie w uk polecili kupno knockouta, ale jakos nie przemawia do mnie ta ksiazka:/
Dokupilam do tego Vinca, jak dla mnie rewelka.

Przejrzyscie wyjasniona gramatyka, cwiczenia i nie za duzo zbednych obrazkow itp. (co mnie zawsze irytuje;) Polecam!!
Hej, ja też zdaję w sesji zimowej w Wawce, a Wy gdzie zdajecie?
Ja zdaje w UK, ale chyba jednak podejde do egzaminu w marcu..Brakuje mi czasu na codzienna nauke a pozostalo go juz niewiele :/
Pozdrawiam wszystkich!
ja tez zdaje teraz w grudniu..czas ucieka a mi zostalo jeszcze sporo do powtorzenia.Zdaje w Uk i chodze tez na kurs 4h/tydzien-troche to malo ale nie mam czasu chodzic czesciej.Robimy GOLD-a ksiazka dosc srednia ale jest duzo cwiczen w takiej samej formie jak egzamin.Ja ucze sie duzo z internetu,ale czas zakupic jakos ksiazke juz z samymi tekstami.zycze powodzenia i samych 'A'na egzaminie;)
a dostaliście może już Statement of Entry ?? bo miało do 14 dojść a mi jeszcze nie doszło..
tak, dostałam :)
Ja też zdaje i speaking mam 1 grudnia w Katowicach, 8 grudnia reszte, a 9 grudnia listening ;) a wy?
ja tez zdaje w grudniu w katowicach
speaking mam 01.12 o 12:15
ja jeszcze nie dostalam zawiadomienia z terminami ale dowiedzialam sie w British Council we Wroclawiu ze wszystkie czesci egzaminu beda miedzy 8 a 15 grudnia ;-)
a mi dalej nie doszło, kazali mi dzwonić jak nie dojdzie do jutra...
Ja 9.15 :)
Troche się boję .. ba! nawet bardzo ;P
to wasz pierwszy raz, że się tak wyraże?
moj pierwszy.. i mam nadzieje ze ostatni :p
jak przezyje speaking to juz bedzie z górki :p
czy jest juz ktos po speakingu?? jezeli tak to piszcie jakie zagadnienia mieliscie?? bo z tego co sie orientuje to one sie powtarzaja wiec moze cos sie przyda tym, ktorzy dopiero beda miec ;-) dzieki i licze na Wasza pomoc ;-)
właśnie własnie ;D a może załóżmy nowy temat? bo tak wszystko w jedynm to idzie sie pogubić :D
zalozylam nowy temat dot. speakingu ale poki co widze ze nie ma nikogo zainteresowanego.
Hej, ja mam speaking 02.12-niedziela o 11:30 w Wawce, ktoś może ma jeszcze taki termin? Jeżeli jesteście już po to dajcie znać jakie były tematy.Pozdro.
ja mam speaking 9 grudnia o 9:15 w wawie.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe