Niezbędnik do FCE

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień Dobry ! Chciałbym samodzielnie przygotować się do FCE, czy moglibyście polecić mi jakiś dobry podręcznik i ewentualnie inne przydatne książki? Co sądzicie o 'Fast track to FCE' ?
Z góry dziękuje za odpowiedź
POZDRAWIAM
hey fast tracka bym nie polecila.ja uczylam sie z ThinkFCE i Masterclass'a.Think fce wiele mi pomógł tyle ze bralam z tego na kursie a masterclassa podobnie jak tracka nie uzywałabym ale to jest moje prywatne zdanie.wydaje mi sie ze fast track jest o wiele latwiejszy od thinka co za tym idzie za latwy nawet jak na fce.bardzo polecam tez testy typowo pod fce z longmana (Fce Practice Tests) ale nei znam autora bo juz nie mam tych książek;( w kazdym badz razei sa 2 czescie tego w kazdej chyba po 6 testow z kluczem kasety do listeningow tzreba dokupic osobno
pzdr
to prawda, a obecnie korzystam z Fast Tracka, w polaczeniu z cwiczeniami nie jest taki zly , ale jesto on o niebo lepszy od Knockout, z ktorego rowniez korzystalam. Jako na zajeciach Fast sie sprawdza, gdy masz wykladowce, native speakerow i mnostwo dodatkowych materialow, za to polecam do gramatyki First Certificate Language Practice with key Michael Vince with Poul Emmerson, niektore rozdzialy sa latwe, ale jest tam prawie wszystko lacznie ze slownictwem, ksiazka niestety okolo 60 zl kosztuje i nie wystarczy, by tylko z niej korzystac, [email]
bardzo dobra ksiazka 'grammar and vocabulary for first certificate with key' Luke Prodromou wydawnictwo Longman kupiona w anglii
Witam.
Przegladając rózne wpisy na forum możemy znależć bardzo wiele wpisów, w których ktoś prosi o podanie jak najlepszego podrecznika do FCE... Ale wydaje mi sie ze jest to kwestia indywidulana.. WSzystko zalezy od tego na jakim poziomie są wasze POSZCZEGÓLNE umiejetności językowe czyli mówienie , pisanie, czytanie , słuchanie etc.
Czesto zdarza sie że osoba która trafia na kurs przygotowawczy do FCE nigdy nie napisała żądnego wypracowania.. No i zaczynają się schody... CZęsto też na kursie przygotowawczym możemy spotkać osobę, która nigdy nie słuchała BBC, nie miała czasu okazji , aby ogladać anglojęzyczne filmy ,nigdy nie miała innego kontaktu słuchowego z angielskim.. i zaczynaja się "schody " jesli chodzi o słuchanie.. Przykładów bym mogła mnożyć.
Ale spróbuje napisać cokolwiek apropo podreczników:
Będzie w skrócie: Wydawnictwo Express Publishing - polecam szczerze. Zresztą poczytajcie sobie wpisy na temat pozycji tego wydawnictwa w dziale "podręczniki i słowniki".
Ktos może jeszcze powiedziec , że ma problem z oceną swoich poszczególnych kompetencji językowych... Najprostsze wyjście : zrobic jakis test z wydawnictwa Cambridge ( tylko : Uwaga!! jak najnowszy !!!) ( P>S> może inni nauczyciele tego nie widza ,,ale dla mnie poziom idzie w góre" - wiec róbcie testy przynajmniej z lat po roku 2000 )
Pozdrawiam.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa