Lekturki Penguin Readers.

Temat przeniesiony do archwium.
W czerwcu mam zamiar podchodzić do FCE, chce zaczac juz czytac ksiazki. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy ksiązki wydawnictwa Penguin Readers (takie żółte, kosztuja 11-12 zł) to oryginały, czy tekst uproszczony? Nie znalazłam na nich żadnej skali, czy poziomu zaawansowania.
I jeszcze jedno pytanie. Znalazłam nastepujacy wykaz lektur na sesje letnią 2006:
# A.J. Cronin, The Citadel (Penguin Readers)
# Sir Arthur Conan Doyle, Three Adventures of Sherlock Holmes (Penguin Readers)
# Antony Hope, The Prisoner of Zenda (Penuin Readers)
# Jane Austen, Pride and Prejudice (Penguin Readers)
# George Orwell: 1984 (Penguin Readers)

Nie jestem pewna co do książki THREE adventures of Sherlock Holmes. Czy tytuł to nie jest przypadkiem THE adventures of Sherlock Holmes?? Czy może są po prostu dwie rózne ksiązki?
Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam
unabridged. W pelnej wersji. Nieuproszczone.
pzdr
a gdzie mozna znalesc ten wykaz lektur?
Ja znalazlam na
http://www.smile.edu.pl/egzaminy.htm i na
http://www.britishcouncil.org/pl/poland-fce.htm
Czy na pewno są to lektury w pełnej wersji?! Bo ktoś mówił mi, że w uproszczonej i teraz naprawdę jestem zdezorientowana :/ Pozdrawiam wszystkich, którzy będą zdawać fce w czerwcu, ja też planuję i mam zamiar właśnie zacząć przygotowania :)
Ps. Z tego co się orientuję, to większość uproszczonych wydawnictw ma swoją skalę poziomów z tyłu na okładce. Jeśli brak takiej skali, to może oznaczać, że książeczka nie jest uproszczona. Poza tym w takiej książce jest też z reguły na końcu word list (lista trudniejszych słówek) oraz activities. Natomiast na okładce (z przodu) często znajduje się napis: simplified edition.
Chyba ten wątek wprowadził mnie błąd.

https://www.ang.pl/czy_lektury_sa_konieczne_13915.html
A może ktoś bardziej zorientowany (kto zdał już fce) nam odpowie? Czy lektury do egzaminu fce są w pełnej wersji, czy też uproszczone? Próbowałam to sprawdzić na stronie british council, ale wyświetla mi się, że strona jest chwilowo niedostępna. Spróbuję pózniej, pzdr.
Lektury do FCE wydawnictwa Penguin Readers są uproszczone. Zresztą większość książkek Penguina jest skróconych. Istnieje sześciostopniowa skala. Od poziomu Easystarts do poziomu 6 - advanced oraz wersje oryginalne np. z serii Penguin Popular Classic. Lekturki do FCE są na poziomie 4 i 5.
Karolcia, to gdzie w takim razie jest to napisane? Wydaje mi się, że na książkach które ogladałam (żólte okładki, cena 11-12 zl) był napis "unabridged", więc już myslałam, że to oryginał. Może w takim razie mówimy o innych kiążkach? Nie chodzi mi o te uproszczone cieniutkie ksiązeczki, które z tyłu mają skalę oraz słowka i ćwiczenia wewnątrz. Na tych, które widziałam byl ten napis oraz żadnych skal, numerkow czy ćwiczen.
Czy jest ktoś zorientowany i może na powiedzieć jak jest naprawde z tymi ksiązkami??
Książki wydawane pod nazwą Penguin Popular Classics nie są wersjami uproszczonymi.
http://www.vivid.pl/php/ksiazki/szukaj.php3?pp=550&wi=4045
tutaj mozna zobaczyc ich okładki.
Na fce wymaga się pełnych wersji podanych lektur, gdyby wymagano uproszczonych nikt by w nawiasie nie dopisał 'or any other edition' bo nie wskazywało by to na konkretny ewentualnie wymagany poziom książki [uproszczonej].
Pozdr. :)
Dzięki:)
Te lektury prawdopodobnie są w wersji oryginalnej, nieuproszczonej. Bo inaczej jaki sens miałoby sformułowenie: or any other edition? Pozdr.
Co do Sherlock'a Holmes'a, to to jest Three Adventures of Sherlock Holmes. Bynajmniej taką książeczkę mam z Penguina ;d
Oczywiście że penguin readers są uproszczone i to strasznie uproszczone.
Nawet nie ma porównania. Myślicie że do FCE kazano by czytać ksiażki które sie raczej dla przygotującego do CPE nadają? :D Przepaść w słownictwie między książką level 6(limit 3k słów hehe) a normalną ksiażką jest OGRMONA. Wiem bo zaczynał czytać książki od uproszczonych. Mało tego, lektury FCE są na poziomie 5 a nie 6. Tam nawet nie ma całej gramtyki. A dlaczego jest napisane any other edition? Pewnie dlatego że treść sie nie różni.
tutaj macie spis wszystkich ksiażek penguin readers:

http://opac.lib.ryukoku.ac.jp/cgi-bin/opac/books-query?smode=1&code=1[tel]

Wszystkie lekturki FCE są na poziomie 5. Książki są po prostu śmiesznie proste. Nie ma nawet porównania do oryginału.
Witam
Przygotowuje sie do zdania ielts general i poszkuje ksiazek easy readers na poziomie intermediate.
W bibliotece w moim miescie sa tylko ksiazki na wyzszym poziomie, penguin classic.
Czy sa one dostepne w necie w wersji np. downland?
Ewentualnie w jakim sklepie internetowym moge je kupic, albo moze ktos ma do sprzedania kilka pozycji?
Pozdrawiam
Zobacz w best books bank:-)
Elo, jeśli ktoś jest z K-c to prosze o szybką odpowiedz.
Gdzie moge kupic lekturki z serii Penguin Readers- kolor: fioletowy
ej eadra, musze cię zasmucic bo nie można ani zciągnąć tekstów tych książek ani nie ma ich(tych które chcesz mieć-intermediate)w sklepach i-netowych; na necie znajdziesz tylko książki typu: after school(30str., 20 obrazków).
Aha, jakbyś pytała to jeszcze jest książka w wersji: expert,
żadko można ją kupić w zwykłym sklepie z ks. z j. ang.(ma ona kolor seledynowy-ciemny)
Jest jeszcze jedna(podobno, bo narazie jej szukam), złota. Nie zam nazwy ale podobno ma aż 300 str., i słówka na poziomie FCE.
A nie można po prostu kupić książki napisanej po angielsku w księgarni i sobie ją czytać? Przecież tak naprawde chodzi o przerobienie jakiejś tam ilości textu i poznanie nowych słów.

Ja kupiłem książkę 'Jesus the man' i 'Astronomy' :))) Zastanawiałem się jeszcze nad 'Dubliners' lub 'Ulysses'.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe