Reading - jakieś rady?

Temat przeniesiony do archwium.
Może ma ktoś z Was (z własnego doświadczenia albo z innych źródeł) jakieś przydatne rady odnośnie części FCE jaką jest Reading?
Ostatnio brałam udział w próbnej sesji i niestety, mój wynik z tej części egzaminu nie wydaje się zmierzać ku górze (koło 68-70%), a wskazówki takie jak szukanie słów kluczowych czy zgodności czasowych, które wykorzystuję przy readingu na lekcjach, nie pomogły mi w tym przypadku..
Tak więc jeśli ktoś z Was może mi pomóc, będę wdzięczna :)
W Part 1 podkreśl główną idee paragrafu. Będzie to topic sentence. Tytuł, który musisz przypasować, jest parafrazą topic sentence.


W Part 2 najpierw przczytaj pytania a dopiero potem zacznij czytać tekst/y. Tak samo w Part 4.

Jezeli chodzi o Part 3 to najpierw przeczytaj cały tekst, aby wiedzieć o co w nim chodzi.


Więcej nie da się wyuczyć. Reszta to praktyka.
Przede wszystkim spójrz na układ testu -jeśli na pierwszej stronie jest tekst a na stronie dopiero dalej pytania, przeczytaj najpierw tekst, i analogicznie -pierwsze są pytania więc skup się na nich i poszukaj odpowiedzi w tekście przeczytanym dość szybko. W Part 1 i 2 (czyli gdzie na pytania masz po tekście), po pobieżnym przeczytaniu tekstu, spójrz na pytania, ale nie patrz na odpwoeidzi. Możesz się nimi niesłusznie zasugerować -przeczytaj więc powtórnie paragraf którego dotyczy pytanie, spróbuj sama na nie odpowiedzieć a następnie sprawdź czy jest taka opcja.
uff... trochę napisałam -jeszcze jedno: pamiętaj, że w części 1 czytania, zazwyczaj pierwsze lub ostatni zdanie mówi nam o czym jest paragraf; w części 4 musisz nauczyć się szukać słów, które wyrażają tę samą myśl co w pytaniu.
Ciekawe rady dotyczące każdej części egzaminu znajdziesz w podręcznikach Fast Track to FCE.
Dziękuję wam bardzo:*
Mam nadzieję, że teraz będzie mi już lepiej szło:)

« 

Pomoc językowa