Samodzielna nauka do FCE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Przepraszam, że pisze nowy temat - ale przeglądałem stare i trochę google - postanowiłem w każdym razie założyć nowy.
Otóż, jestem po maturze rozszerzonej z angielskiego - czekam na wyniki. Teraz moim celem jest przystąpienie do FCE - na kurs mnie zbytnio nie stać, dlatego zamierzam uczyć się samodzielnie w domu. Posiadam program Profesor Henry FCE & CAE Course i chciałbym jeszcze korzystać z jakiejś książki, znalazłem dobre opinie nt. "New Progress to First Certificate Self-study student's book" . Czy to wystarczy do nauki - ta książka i program? Czy potrzebuję jeszcze czegoś? Jakie są Wasze propozycje książek?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! ;)
ja polecam First Certificate Trainer - Peter May . Bardzo dobra książka, uczylem sie z nauczycielem miesiac przed. nie poszlo tak zle mam B . Powodzenia!
edytowany przez umm: 20 lip 2012
Ja korzystałem z testów online na stronie http://englishrevealed.co.uk . Tam są testy w formacie egzaminu i jest tego sporo, można się pouczyć. Z tego co widziałem są też testy CAE i CPE. Powodzenia.
kupiłam do nauki FCE Gold plus jednak nie dołączono do niej płyt audio ze słuchankami i mam teraz problem;/ Nie wiecie, skąd mogę dostać te nagrania?
Hej,
kursy w szkolach jezykowych sa drogie, ale warto spotkac sie z obeznana z egzaminami osoba chociaz kilka razy, zeby przedyskutowac np. speaking czy formy writingu, wskazac popelniane przez przygotowujacego sie bledy, etc.
Zdalam rok temu CPE i przechodzilam wczesniej w czasie nauki przez materialy do zarowno FCE, jak i CAE. (Nie zdawalam ich, bo zal mi bylo kasy, jak kazdemu.)
Jesli ktos jest zainteresowany pomoca w przygotowaniu - pisac na priv. Nie zdzieram skory, bo nie zalezy mi na zniechecaniu ludzi do nauki angielskiego, wrecz przeciwnie ;)
Ok, dzięki - chyba będę musiał pomyśleć o kupnie ksiązki, którą polecił umm.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie