STUDIA ZA GRANICA

Temat przeniesiony do archwium.
Jezżeli mam wykształcenie wyższe mgr, i zdam teraz FCE, mam szanse robic studai podyplomowe w amsterdamie. Czy musze mieć przynajmniej CAE.
sprawdź sobie po prostu jakiego certyfikatu wmaga uczelnia. wydaje mi się jedna że w przypadku studiów za granicą fce to o wiele za malo....poza tym uczelnie często przeprowadzaja swoje własne wewnętrzne egzaminy. sprawdzałem to kiedys w newsweek\'u i chyba żadna uczelnia nie uznawała fce za wystarczający. a jezeli chodzi o cae to nie wiem.....powodzenia
Im wyzej, tym wieksze wymagania jezykowe:) najlepiej miec IELTS, bodajze 6.5, ale nie jestem pewna, sorry. Z tego, co ja sie dowiadywalam, to raczej trzeba miec CPE, ale CAE czasem wystarczy, tzn w UK. No i tam (w UK) czasami wystarczy ich przekonac, ze zrobisz sobie tego IELTSa w ciagu nastepnych bodajze 3 miesiecy. Nie wiem, jak jest w Amsterdamie, najlepiej zadzwon albo napisz maila na interesujaca Cie uczelnie, albo sprawdz ich www.
Powodzenia:)
Hey! Ostatnio zacząlem sie interesować studiami za granica i niestety musze stwierdzic, zeby dostac sie an studia musisz miec prszynjmniej CAE (o ile sie nie myle przynajmniej na B). Ale nie wiem jak jest ze studiami podyplomowymi, ale podejrzewam ze niestety FCE jest za malo. :-(
Czy możecie mi powiedzieć jak w ogóle załatwia się cos takiego jak studia podyplomowe za granicą?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa