Czy First Certificate Gold...?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy First Certificate Gold nadaje się do samodzielnej nauki? Ktora gramatyka jest najlepsza? Niestety "super" książęk jest dużo więcej, niż pieniędzy które mogę na nie przeznaczyć... Co wybrać..? Proszę pomóżcie..
Nie polecam ci tej książi. Jest nudna i gramatyka jest do kitu. Napewno polecę Ci książkę "First Certificate Expert". Kosztuje ok 50-60zł, ale gramatyka jest przejrzysta, fajne przykłady, readingi są ok. Powiem szczerze, ja bardzo polubiłam tą książkę i jak byłaby do advanca taka książka to z chęcią bym ją kupiła.
A co myślisz o: Grammar for First Certificate, Cambridge University Press?
Warto?
A ja polecalam, polecam i bede polecac FC Language Practise M. Vince'a, wyd. Macmillan. Bardzo duzo cwiczen, swietnie wylozona gramatyka. W drugiej czesci cwiczenia na slownictwo, wiec masz 2w1 :) Do tego klucz. Lepsze (wg mnie oczywiscie) jest starsze wydanie. Mozna stosunkowo tanio (a przynajmniej taniej niz w ksiegarni) upolowac na allegro.
A nie masz wrazenia, ze jest zbyt prosta? Mialam zamiar ja sobie przerobic, ale bardzo szybko mnie znuzyla, readingi sa bez porownania prostsze niz te na egzaminie co moze bardzo wprowadzic w blad... Gramatyka? Hmm... po przerobieniu Vince'a nie mozna sie dowiedziec niczego nowego, niestety... Ogolnie polecam English File upper-intermediate - trudniejsza od Experta, bardzo przejrzysta - oczywiscie nie jest nastawiona pod katem egzaminu, ale to mozna przeskoczyc biorac pod uwage ilosci i dostepnosc testow.
Myślałam jeszcze o: Grammar and Vocabulary for First Certificate
(Longman)... Czy ktoś korzystał z tej książki?
Chciałabym kupic zastaw ksiązek, dzięki ktoremu sama będę się mogła przygotować do FCE... Czy ktoś uczył się sam... i zdał?
Nikt nie uczy się sam? :)
Longman niezly, ale Vince lepszy. Klasyczna pozycja, ktora poleci Ci chyba kazdy nauczyciel. Jezeli ja naparwde wpoisz masz conajmniej B, a moze i A i dobra baze wypadowa do CAE :) Jeszcze jest bardzo fajna ksiazka Fowler'a - FCE listening & speaking czy jakos tak, nie wiem jakiego wydawnictwa bo mam kserowana (nie widzialam jej w ksiegarni) i do tego oczywiscie koniecznie kasety. Naprawde jedna z druga swietnie sie uzupelniaja, jezeli jeszcze dorzucisz do tego czytanie artykulow na necie i writing bank z jakiejs ksiazki (polecam z FCE golda, ale one wszytskie podobne) to FCE masz jak w banku :)
polecam ci New Progress to FCE by Leo Jones-CAMBRIDGE- ksiazka, cwiczenia+kasety, jest to wersja z kluczem odpowiedzi-bo tzw.self-study...czyli do samodzielnej nauki...;)
ucze sie z tego
do tego mam dwie czesci FCE Use Of English by Vigrinia Evans..super sprawa...polecam w 100%%%
oraz practice tests cz.1 i 2
pozdrawiam
aha teraz na aukcji zakupilam FCE Gold Maximer...nie wiem czy mi sie przyda, jest bardzo polecany...ale zobaczymy jak to mi wyjdzie w praktyce...w sumie u mnie gramatyka, pisanie, mowienie i czytanie jest ok..najgorzej wychodzi mi listening...mimo ze tekst rozumiem caly to zawsze cos z odpowiedziamy pochrzanie buuu
ogladam teraz z dzieckiem bajki na RAI EDU-sa to kursy angielskiego, wiec cos tam sie osluchuje...no i internet i radio pozostaje
Milky 5 czy mozesz mi zdradzic na jakiej aukcji zakupilas Golda?Potrzebuje ksiazke i cwiczenia ale stara edycje,w zoltej okladce,a w sklepach jest tylko nowa.Bylabym Ci bardzo wdzieczna gdybys mi powiedziala co zrobic zeby nabyc te ksiazki.dzieki:)
Temat przeniesiony do archwium.