jak się ubrać? bardzo oficjalnie ?

Temat przeniesiony do archwium.
no wlasnie.. zastanawiam się ? biala bluzka, spodnie w kancik czy moze byc schludny sweter i zwykle spodnie ? juz sama niem, w koncu to nie matura ... ? kto wie ? przeważają gajerki i eleganckie panienki ?
ja byłam normalnie, jak na codzień-szare spodnie i pomarańczowa bluza z kapturem :-)
zdałam na A
Tam sie ocenia Twoja wiedze, nie wyglad. Angole sa luzniejszy niz my, jezeli chodzi o styl zycia, w tym wyglad. Twoj wyglad = Twoja sprawa. Ja tez na te egzaminy ubieralam sie normalnie (jak z reszta na egzminy w szkole tez, nawet te ustne, moze za wyjatkiem wstepnego...)

Pozdrawiam,
KOciamama.
"Angole(????:)))) sa luzniejszy niz my, jezeli chodzi o styl zycia"
tylko jakos slyna w swiecie z powsciagliwosci i "stiff upper lip" hahahahaha
tak
hahahah
NIby slyna, pokutuje stereotypowy angol jako ten z high class, ale naprawde to o wiele bardziej zdemokrtyzowane spoleczenstwo niz nasze, teraz juz bardzo zroznicowane pod wzgledem etnicznym i kulturowym.

Angole, ktorych ja poznalam (a bylo ich troche) byli "na luzie' - raczej dowcipni, bez sztywnych ciuchow.

Tak czy inaczej ciuchy na FCE nie graja roli.

Pozdrawiam,
KOciamama.
>"Angole>.... ( ehhh ten slang...., moze zaczac od nauki poprawnej polszyczny nalezaloby....) >ktorych ja poznalam (a bylo ich troche) byli "na luzie' - raczej dowcipni, bez sztywnych ciuchow."

Stereotypy sterotypami ale... coz mieszkam od wielu lat w Londynie, i zdecydowanie uwazam ze Anglicy to dosc powsciagliwy narod. Ich garderoba oscyluje pomiedzy sztywnym i bez finezji nudnym garniturem/ kostiumem do pracy a wyciagnietym swetrem i podartymi jeansami ( czasem fuj nie najswiezszymi).....

Anglicy rozluzniaja sie natomiast po paru piwach.... Heh, a swoja droga ciekawe bo... nie mam pojecia dlaczego Polacy slyna w swiecie z pijanstwa a nie wlasnie Anglicy, pijacy dzien w dzien po pracy w pubie i to NIE MALO....
* polszczyzny

ehh te literowki
Odbiegając od stereotypów narodowościowych, a wracając to tematu właściwego:
Też się zastanawiałam nad ciuchami i w tym momencie jak najbardziej jestem za tym, aby czuć się po prostu dobrze.
Tylko, że ja na egzaminie ustnym czuć sie będę najlepiej z białym kołnierzem i w obcasach.
a skoro sami siebie poprawiamy, to: 'na obcasach' ;-)
moja kolezanka zdawala z niemca certyfikat to ponoc wiekszosc byla ubrana elegancko ja FCE zdaje dopiero w czerwcu a Tobie zycze powodzenia napisz jak Ci poszlo!!! to moj mail: [email]
Użycie słowa "Angole" NIE świadczy o nieznajomości poprawnej polszczyzny.
Ale z pewnoscia swiadczy o swietnej znajomosci slangu:)))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka