ANG nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam chodzę do 2 klasy technikum uczę się angielskiego od 4 klasy podstawówki w szkole uczymy się tylko jakieś podręcznikowe zdania pytania itp wydaje mi się że daje ta trochę mizerny efekt
Chciałbym poprawić swój angielski z zakresu rozumienia tekstu/podczas oglądania filmu itp
rozumieć tekst na strona internetowych tak aby łapać o co chodzi
Jak myślicie dają efekt kursy typu 2tys najważniejszych słówek
Czy naprawdę te kilka tys słówek zapewni mi swobodną rozmowę z Amerykaninem plus znajomość czasów
Wydaje mi się że chyba będę musiał nauczyć się zwrotów często pojawiających się w filmach typu to go on itp
jak chcesz wiedzieć o co chodzi to po prostu czytaj te strony. Nieznane słówka sprawdzaj w słowniku. Wypisz sobie te słówka i naucz ich się. Jeżeli chodzi o oglądanie filmów to tutaj bardziej w grę wchodzi przyzwyczajenie się do wymowy. Jak już polepszysz swoje słownictwo to zacznij korzystać ze słowników jednojęzycznych. Masz wiele słowników online więc szukanie nie jest długie. Nie wiem na jakim poziomie jesteś ale jeżeli umiesz to co przeciętny uczeń szkoły średniej to minie dobrych kilka lat zanim zaczniesz swobodnie porozumiewać się z nativami, bo oprócz nauczenia się danego czasu czy słownictwa musisz nauczyć się wykorzystywać to w praktyce. jeżeli nie masz kogoś z kim możesz pogadać po angielsku to przede wszystkim dużo czytaj, słuchaj i gadaj do siebie żeby Ci się to utrwaliło a słówka wypisuj razem z całymi zdaniami abyś wiedział w jakim kontekście je użyć. Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa