odpowiedzi CKE

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 74
poprzednia |
Almighty CKE zamiescila odpowiedzi do matury...i co? DRIVE uznali chociaz to jest niepoprawne bo jest nielogiczne....za to HAD BEEN USING nie uznali chcoaiz jest poprawne...no tak bo w tekscie nie bylo... Matura to jedna wielka sciema, na zadnym liczacym sie egzaminie cos takiego by nie przeszlo...nikt nie uznalby niepoprawnej formy tylko dlatego ze wpisala ja masa zdajacych!
to jest chore =/
Czy ktos ma jakies znajomosci wsrod dziennikarzy, dojscia do gazet itp? Dobrze byloby naglosnic to wsyztsko, nie chodzi mi juz o sam angielski ale o wszystko, cala nowa mature, jej chory poziom itp
hymm na jakiej stronce niby cke zamiescilo te odpowiedzi bo szukam ale pzreciez nic nie ma hymm podaj linka
>to jest niepoprawne bo jest nielogiczne....za to HAD BEEN
>USING nie uznali chcoaiz jest poprawne


to jest kurwa skandal! ja tego tak nie popuszcze... wpisalam had been using i jeszcze nie dostane pkt-u za to!

to jest jakis pieprzony absurd.

Moze napiszemy zbioroweg maila do CKE?? co sądzicie? jak oni moga tak bezmyslnie odpowiedzi podawać...
mozecie mi podac linka do oficjalnego klucza odp? dzieki z gory. pozdrawiam:-)
www.cke.edu.pl
tak btw.

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=157&w=23877120
Nad tym "had been using" się nie zżymam,bo napisałam "have been using" jak Bozia i CKE przykazała;]
Ale z tym "drive" to już przesada, nie wiem jak można było tam w ogóle pomyśleć o stronie czynnej..
Noja nauczycielka powiedziała,że może zrobili to na tej zasadzie:"drive"porównali z "go', jako - dzieci muszą dostać się do szkoły..Ktoś motywował to,że dzieci może wyrobiły sobie już prawo jazdy i same dojeżdżają[sic!] - mimo,ze tekst traktował wyraźnie o dowożeniu..
Ja jednak jestem przekonana,że większość "drive'owych" abiturientów nie wiedziała co wpisać i przepisała czasownik jak go Pan Bóg stworzył, bez zbędnych przemyśleń..
Ludzie zrobmy cos! I to szybko zanim oni wrecza to nauczycielom, ktorzy beda poprawiac nasze prace!
ja mam have been using.... ale drive mnie zdziwiło bo napisałem be driven i byłem pewny że to bede dobrze :|

a tak na marginesie to czy te teksty nie były oryginalnymi artukułami z jakiejś angielskiej gazety? bo jeśli tak to nawet nie mamy sie co wykłócać...
Be driven tez uznali (tak bylo w originale) ale uznali DRIVE ktorego tam nie bylo i ktore jest niepoprawne! W tym pytaniu z use w oryginale bylo have been using, ale uznali tez have used, tylko dlaczego nei uznali had been using skoro tez jest to tam poprawne! jak moga uznac nielogiczne drive a nie uznac had been usign!
Hmm.. ja np. wpisałam drive i zapewniam, że wcale nie zrobiłam tego bezmyślnie, raczej odruchowo, spojrzałam na modalny must i po prostu wpisałam inf. Też jestem zaskoczona, że to uznali, byłam przekonana, że będę miała źle- powinna być str. bierna..
Tym bardziej powinni uznać had been using.

POZDR
Ja też wpisałam had been using,

co robimy forumowicze?

szybka decyzja, piszemy mail?
Confused, piszemy! Tylko czy piszemy jednego zbiorowego (podpisujemy sie wszyscy, ewenturalnie mozna napisac miasto z ktorego sie pochodzi czy cos tkaiego), czy kazdy pisze osobno? Niech kazdy zainteresowany w miare mozliwosci napisze swoja propozycje tego maila.
No i przede wszytskim, czy ktos to w ogoel przeczyta? Moze lepiej by bylo zadzownic do swojego OKE albo cos..nie wiem juz sama :(
wydaje mi sie, ze klucz dawno zostal rozdany nauczycielom i zaczeli oni juz sprawdzac arkusze z anglika bo nie chca tracic czasu, wiec częsc prac jest juz na pewno sprawdzonych, zatem moim skromnym zdaniem nie ma sensu pisac do cke prosb o zmienienie klucza odp. po pierwsze nie beda przeciez jeszcze raz sprawdzac tych juz ocenionych prac wg nowego schematu odpowiedzi a po drugie czy wy sobie wyobrazacie ze nagle po paru dniach świete i nieomylne CKE zamiesci na stronie nowy klucz?? przeciez od razu by byla afera, ludzie by sie wsciekali, wysmiewali itd a poza tym cke nie ma zadnego interesu w tym czy cos tu jest sprawiedliwe czy nie, oni sie spiesza tylko zeby to jak najszybciej sprawdzic, zakonczyc bałagan i zgarnac przy tym nieprzyzwoicie duzą ilosc pieniedzy, a pojedynczych uczniow i ich problemy maja bardzo gleboko w dupie!! pozdrawiam ;)
Jako tegoroczni maturzyści, chcemy wyraźić nasze rozgorycznie z powodu niewłaściwej konstukcji klucza do arkuszu III z języka angielskiego. W tymże arkuszu do zadania 13 przykładu 13.6 w kluczu znajdujemy tylko dwie możliwości odpowiedzi. Uznane przez CKE odpowiedzi (have used/have been using) nie są jednymi poprawnymi. Według zasad angielskiej gramatyki w tym przykładzie można było również napisać had been using (czas past perfect continous). Niestety mamy prawo sądzić, że opcjonalne odpowiedzi nie były dokładnie przeanalizowane przez specjalistów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dlatego zgłaszamy się z prośbą o ponowną analizę klucza do zadania 13 przykład 13.6.

Prosimy o możliwie szybką odpowiedź i wyjaśnienie problemu.


Z poważaniem

Maturzyści ‘05
ja wpisalam had been using. mam nadzieje ze ten mail zostal wyslany, a jesli amm sie gdzies dopisac to dajcie znac. drive to bez sensu odp, zgadzam sie z tym. drive wg mnei sie mowi o kierowcach, jak mnie rodzice podwozili do szkoly to mowilam na alkcjach I was driven to school by my mum etc. a z tekstu wynikalo jasno ze to sa dzieci male a nie ludzie posiadajacy prawko :) walczmy o swoje, bo i tak nas zalatwili na tej maturze. zadwalam matme i histe jestem tym zdegustowana... z matmy cos umialam i rozwiazalam wszystko, ale na pewno mam troche zle, a z histy to nei wiem, bo trzeba bylo miec szczescie, co z tego ze sie uczylam jak sa takei pytania. a z angielskiego przesadzili z sluchaniami, wiec liczy sie kazdy pkt i trzeba o to walczyc. pozdrawiam
dlaczego uwazasz, ze drive to odpowiedz bez sensu? czy w tym teskcie bylo gdzie napisane ze sa to dzieci MAŁE albo z okreslonym wiekiem? mozesz mi wytlumaczyc dlaczego w wieku 17-18 lat, a wiec w wieku jeszcze szkolnym, nie moglyby sobie wyrobic prawa jazdy i jezdzic samochodem do szkoly? ja osobiscie nie widze w tym nic dziwnego. jak najbardziej rozumiem osoby, ktore nie zgadzaja sie z tym, ze nie bedzie uznana odp "had been using" bo, jak kazdy wie, jest ona jak najbardziej poprawna. ale przesadzaja osoby, ktore mowia ze drive jest błędne - przeciez i drive i be driven jest uznawane, wiec czego wy chcecie? opamietajcie sie troche. pozdrawiam.
ale tu nie chodzi o to ze kloce sie bo chce zeby ludziom tego drive nei uznali...ale skoro uznaja drive ktore jest niepoprawne ( ok niech Ci bedzie, skoro twierdzisz ze to sa 18letnie dzieci to ok tylko po co rodizce mieliby je podwozic, po co mieliby sie denerwowac ze chodza wzdluz busy roads i przez pola itp itd) to niech uznaja tez had been using! I tylko o to chodzi, naprawde nei mialabym tych pretensji gdyby uznali had been using ktore jak sama przyznajesz jest poprawne.
Confused, mozna wyslac to co napisalas, tylko hm jak to wyslac i jak sie wszyscy podpiszemy pod tym?
Nie mogli jeszcze dac nauczycielom tego do oceny, dlatego ze matury jeszcze trwaja i wszyscy sa zajeci nimi. Poza tym to ma byc zrobione tak ze nauczyciel przychodzi w wyznaczone miejsce do szkoly i tam poprawia, wiec gdyby szkoly mialy miec jednoczesnie lekcje, matury i nauczycieli sprawdzajacych prace to by sie chyba wielki burdel zrobil:>
wysłałam już na www.cke.edu.pl

zobaczymy czy dostane odpowiedz, jesli nikt nie odpisze wciagu 48 godzin ;) wysylalamy wszyscy! atakujemy ich skrzynke pocztową. Ewntualnie jesli ktos ma mozliwosc umieszczenia tego na www z mozliwoscia dodania podpisow albo coś ;) musza mi uznac ta odpowiedz bo jest poprawna, najwyzej zadzwonimy do nich. Trzeba walczyć!! o,5 pkt to jest 1% !!! potrzebuje tylko wsparcia. Wysyłajcie to wszedzie gdzie mozna.

pzdr
ja tez wyslalam maila od siebie! Mysle ze im wiecej tym lepiej! Ktokolwiek moze niech tez wysle! W sumei najlepszym pomyslem byloby umieszczenie tego na www ale osobiscie nie mam tkaich mozliwosci :/ nie poddajemy sie! pamietajcie ze nawet 0.5 pkt moze decydowac o przyjeciu na studia!
http://www.protest-matura05.tk/


działa wam?
wysyłać też tutaj

http://www.cke.edu.pl/index.php?option=com_contact&Itemid=3
nie chce byc zlosliwa, ale pisze sie continuous a nie continous. a moze to tylko literowka? pozdr :)
>Nie mogli jeszcze dac nauczycielom tego do oceny, dlatego ze matury
>jeszcze trwaja i wszyscy sa zajeci nimi.

owszem, matury jeszcze trwaja, ale te z angielskiego skonczyly sie ponad tydzien temu. gdyby wszystkie 3 miliony arkuszow maturalnych mialyby byc sprawdzane od momentu zakonczenia matur, a wiec 30. maja-matura z włoskiego , byloby to co najmniej chore, nauczyciele w ciagu niecalego miesiaca (do 30. czerwca)nie byliby w stanie sie wyrobic ze sprawdzeniem tych arkuszy a co dopiero przesylaniem wynikow, drukowaniem swiadectw maturalnych itd! jestem pewna, ze matury z przedmiotow, ktore juz byly, na 100% sa juz sprawdzane... to jest tylko moje zdanie, bo probuje troche realistyczniej na to patrzec, ale wasz pomysl z tymi mailami do cke o uznanie poprawnej odpowiedzi popieram - moze akurat to cos da? :) szczerze jednak mowiac, bardzo w to watpie.
No sorry ludziska, ale jezeli na podstawie tego tekstu uwazacie ze DRIVE jest nielogiczne to ja sie zastanawiam co wy robiliscie na tej czesci rozszerzonej.Proponuje przestudiowac grame i to nie tylko do matury czy FCE ale rowniez CAE i CPE, a wtedy MOZE zakumacie ze nie macie sie z czym zwracac do komisji.Zycze powodzenia bo DRIVE jak najbardziej jest logiczne no ale przeciez to wy sie najlepiej znacie...Milego zycia w tym wyimaginowanym swiecie geniuszy!
Gramtyke jezyka angielskiego mam opanowaną całą i chociaz za wszystkowiedzaca sie nie uwazam, to jednak cos o tym angielskim wiem. Ty za to pojęcie wydajeesz sie miec blade.
Wg Oxford Advanced Learner's Dictionary : "drive - to operate w vehicle so that it goes in a particular direction". W tekscie bylo cos w s tylu :children must ...(drive) to school. Wg Ciebie one musza drive - prowadzic samochod? Bo wg mnie musza byc podwozone przez swoich rodzicow - be driven. Zreszta, nei chce mi sie juz tego tlumaczyc po raz 100, gramatycznie jest to popranwe ale nie logicznie. Jak juz wczesniej mowilam, nie walcze o to zeby tej odpowiedzi nie uznali, a jedynie o to zeby uznali poprawne HAD BEEN USING, a przyklad z drive sluzy tylko do tego zeby uswiadomic ludziom, ze cke uznaje bledne odpowiedzi nie uznajac poprawnych. koniec
Jezu nie zalamuj mnie, no blagam, przyjmijmy ze jeszcze ich nie poprawili, :>
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 74
poprzednia |

 »

CAE - sesja letnia 2005