klasa maturalna-ksiażki

Temat przeniesiony do archwium.
od września będe w klasie maturalnej (LO)
na lekcjach mamy korzystać z tego podręcznika:

http://www.oup.com/elt/catalogue/isbn/48941?cc=pl

a w domu, w ramach ćwiczeń z tych zbiorów (nauczycielka poleciła)

http://www.egis.com.pl/matura/customer/product.php?productid=11&cat=0&page=
http://www.egis.com.pl/matura/customer/product.php?productid=2&cat=0&page=
http://www.egis.com.pl/matura/customer/product.php?productid=1&cat=0&page=


czy jestem na dobrej drodze? czy moja nauczycielka słusznie wybrała?
Wszystko zależy od tego jaki poziom podst. czy rozsz. bedziesz zdawac. Sadzac po ilosci ksiazek ktore polecila nauczycielka, bedziesz zdawac rozszerzony. (?) Korzystałam z repetytorium Oxfordu, bdb przygotowuje do podstawowego poziomu. Niestety ćw. sprawdzających znajomość struktur-gramatycznych jest bardzo mało, zapewne wiesz że na poziomie rozszerzonym znajdziesz zadanie ktore sprawdza znajomosc gramatyki. Nie wiem jak wygladaja te companiony, bo z tego co wiem to nowosc. Ja jednak polecam Tobie kupno repetytorium macmillan - ForMatura. Tam znajdziesz wszystko łącznie z ćwiczeniami przygotowujacymi do ustnej matury. Ksiazka jest gruuuba, wiec jesli zaczniesz od wrzesnia moze uda sie Tobie ja przerobic :) ale za to moge Tobie powiedziec ze uzyskasz sporo punktów. Poza tym kupno repetytorium macmillana jest korzystniejsze ze wzgledow ekonomicznych.
apropos Twojego pytania,
nauczycielka wybrala dobrze (repetytorium oxfordu jest ok poza minusami ktore opisalam we wczesniejszym poscie, ale musze powiedziec ze pokomplikowala sprawe. Po pierwsze nauka z 4 ksiazek wprowadzi Ciebie w stan "zamotania" a pozatym sporo to bedzie kosztowalo jakieś ~~ 120 zł.
Chcę zdawać rozszerzony poziom, a co do ty ksiązek które nam poleciła: to są książki do pracy DOBROWOLNEJ.
a co sądzicie o książce Matrix? Czy to jest coś warte?
ja te z polecam Tobie repetytorium ForMatura bo jest naprwde dobre! a poza tym tanie bo kosztuje ok. 50-60zl i do tego sa dwie plyty. ja jeszcze korzystalam z WSiP-u i z Omegi. a poza tym to tez robilam sobie testy z FCE i CAE.
>a co sądzicie o książce Matrix? Czy to jest coś warte?


jako ksiażka do powtorki przed matura bardziej nadaje sie repetytorium, wiec jesli jestes w trzeciej klasie kup sobie jakies repetytorioum, ksiazki rownolegle nie warto przerabiac.
>Chcę zdawać rozszerzony poziom, a co do ty ksiązek które nam
>poleciła: to są książki do pracy DOBROWOLNEJ.

Z tą pracą dobrowolna roznie bywa ;) ja np bylabym zamotana jak bym miala sie uczyc z 4-ech ksiazek. Osobiscie wole bardziej skondensowany podrecznik. Jezeli w szkole bedziecie przerabiac repetytorium Oxfordu, to mozesz sobie dokupic te companiony. Wtedy nie ma sensu np korzystać z drugiego repetytorium. Ale i tak jestem zdania ze repetytorium MacMillan jest lepsze:) wybor nalezy do Ciebie
Companiony to "Przygotowanie do matury" składające się z 3 dosyć grubych książek z mnóstwem ćwiczeń, 29 zł za sztukę to dosyć malo!
MacMilan 50-60 zł?
Oxford kosztuje ok 40 zł, też są płytki, samo wydawnictwoe jest generalnie lepsze.
3*29 to już 87 zł, a repetytorium MacMillan'a nowe na Allegro kosztuje ok 40 zł.

>Oxford kosztuje ok 40 zł, też są płytki, samo wydawnictwoe jest
>generalnie lepsze.

hmm, może rozwiniesz wypowiedz i uświadom nas w czym jest lepsze np. od Express Publishing albo MacMillan??

poprawka: w repetytorium Oxfordu jest 1 płytka.
Companiony sa FANTASTYCZNE! Polecam! Przygotujecie sie z pomoca tych ksiazek na 100% ;)
Companiony to bardzo dobre ksiazki.Sama sie z nich przygotowywalam i jestem bardzo zadowolona. Zawarte sa w nich wszystkie rodzaje zadan z jakimi mozesz sie spotkac na maturze.Repetytorium ktore wybrala twoja nauczycielka rowniez nalezy do dobrych.Oosobiscie uwazam ze taki zestaw to bardzo dobry pomysl. Nie polecalabym wiecej ksiazek, bo te sa naprawde dobre. Po ich przerobieniu i solidnym uczeniu sie nawet poziom rozszerzony nie powinien cie zaskoczyc na maturze. Zycze powodzenia i wytrwalosci.
korzystalam przed matura z cwiczen do tego oxfrodzkiego repetytorium i uwazam, ze zle nie sa - ale jest kilka 'ale'. po pierwsze listniengi sa ciut za proste porownujac do tego co bylo na maturze. po drugie, przy cwiczeniach bardzo czesto jest zaznaczone, ze np. literki beda pasowac wszystkie, albo nie beda pasowac wszystkie - w jednym zadaniu na prawdziwej maturze tego zabraklo - nie nalezy sie wiec za bardzo przyzwyczajac do takich wygod ;). i to tyle. uwazam, ze dopsz wybrala.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Studia językowe