Matura rozszerzona, ważne pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
mam takie pytanie , jak mam materiał stymulujący, 4 fotki i jeden wykres, i mam na górze kropki problemy nękające współczesne państwa, reakcja ludzi na problemy współ, sposoby w jaki państwa próbują rozwiązac te problemy.
Przedstawiam ten materiał, mówie co na nim jest.
I teraz pytanie:
Czy ja mam odpowiadać na te kropki ??? tzn mówić na temat tych kropek przedstawiając temat?
Jako świeżak (zaraz po rozszerzeniu) sprobuję Ci pomóc.
Pierwszym zdaniem, które powiedziałem na rozszerzeniu było "My task was to present the material in refer to (i tu przetłumaczyłem kropki). Zacząłem omawiać obrazki pozostając w nawiązaniu do tematu. Miałem różnice w nauce indywidualnej i grupowej zatem starałem się przyporządkować zdjęcia do danych "sposobów" nauki itp. Kiedy powiedzialem co przedstawia wykres i zacząłem się wdawać w detale, egzaminatorka mnie zatrzymała i kazała przejść dalej, do detali wracając w pytaniach po prezentacji materiału. Więc jeśli za bardzo nie wgłębisz się w nie na samym początku powinni Cię dopytać. Kropki mają pomóc nakreślić ogólną tematykę, do której Ty masz się przygotować i w kręgu której egzaminatorzy będą Cię pytać. To tyle :)

Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka