Matura 2012 - j. angielski podstawowy - komentarze

Temat przeniesiony do archwium.
Jak w temacie.
Opowiadajcie co było, jakie zadania, jak wam poszło i jaki poziom według was ;)
Mi chyba największa trudnośc sprawiły słuchanki, jak dla mnie mówili niewyraźnie i nie mogłam sie dobrze wsłuchać:/
List był formalny czy nieformalny? Bo to było to NAUCZYCIELA więc chyba nie nieformalny...
To jest osoba dorosła, więć ja napisałem formalny list. Yours sincerely itp.
A niektórzy nieformalny pisali.
Ja doszłam do wniosku, że relacje między uczniami i tym nauczycielem sa luźne i są zrzyci ze sobą. ach co będzie, to bedzie...
hej. powiedzcie mi co bedzie jesli napisalem list nieformalny? 0 pkt.? czy minus dwa za forme?
wydalo mi sie oczywiste ze list jest nieformalny, zapraszam nauczyciela na spotkanie, impreze, jest moim bylym nauczycielem, a moze miec lat 28 zalozmy... do tego na prawde mialem nauczyciela ktory byl bardzo luzny, i moglismy mowic do niego np. "panie Krzysiu" gdyby mial na imie Krzysiek;p.
do tego list zaczalem: Dziekuje za list, egzaminy poszly mi bardzo dobrze. mam nadzieje ze u ciebie wszystko ok. Chcilibysmy Cie zaprosic na nasze spotkanie klasowe.

osobiscie uwazam ze polecenie nie bylo sprecyzowane, wiadomo ze reklamacje napisalbym bardziej oficjalnym jezykiem...

sie rozpisalem...to powtorze pytanie. co bedzie jesli napisalem list nieformalny?

Thank you in advence for your help. :-)
dżaga, mi tez słuchanie najgorzej poszło.
the witcher list był formalny, prawie każdy na to się złapał i pisali prywatnie.
malish odejmą Ci tylko za formę, (chyba)
kiedyś był podobny list na maturze. Uznawano potem obie formy (formalną i nieformalną). Ale o tym musi zdecydować CKE. będzie wiadomo w następny weekend.
Ja napisałem formalny.
Podstawa prosta. 92%-98%
Rozszerzenie dosyć proste. 80%-94%.
Tak liczę.
list to był tzw. semi-formal, niby formalny (dear mr ktoś tam, yours sincerely), ale słownictwo powinno być raczej nieformalne. Ale wydaje mi się, że nie będą aż takiej uwagi zwracać na to, czy ktoś pisał bardzo oficjalnie, czy bardzo prywatnie...
Jak ktoś napisał jak do kolegi to 0 za formę. Tak przypuszczam. Bo jest pan nauczyciel a nie kolega.
jak napisałam i can help you with journey. to bede miała pkt za przekaz info?
hej, nie wiecie gdzie mogę znaleźć nagrania do tych matur?
Nagrania, a w zasadzie transkrypcje opublikuje tylko CKE.
Mi postawa świetnie poszła. Chociaż w sumie... mam 1 błąd. Napisałam, że niskie temperatury są najgorszym problemem ;-((
3 słuchanie najgorsze było, za szybko mówił gościu.:)
Dzisiaj miałem ustny. 30/30 :). Miałem niecodzienny zestaw, szczególnie obrazek, ale sobie jakoś poradziłem, ale myślałem, że tak około 22-25 pkt. A tutaj 30 :D.
a o czym miałeś zestaw, ja mam dopiero 21, trochę się obawiam...
Opisać obrazek, na którym 2 nastolatki klęczą na ulicy i sklejają foliowe torebki.
Wybierz miejsce gdzie byś chciał mieć festwial filmowy pod gwiazdami.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa