Publikacja zadań na egzamin ustny

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałam się zwrócić do nauczycieli z prośbą o głosy na rzecz opublikowania autentycznych testów na egzamin ustny. Problem w tym, że moim zdaniem (przepytałam w zeszłym roku 50 osób) żadne z dostępnych repetytoriów nie oddaje naprawdę tego, jakie były prawdziwe pytania. Może to zabrzmi śmiesznie, ale wydaje mi się, że w repetytoriach poziom jest znacznie wyższy niż ten, którego rzeczywiście wymagano, i słabym uczniom ciężko się z nich uczyć. W każdym razie- i tak, np. ja mam fotograficzną pamięć i większość zadań potrafię odtworzyć (np. dokładnie pamiętam większość obrazków i z moimi uczniami opisujemy te sytuacje z obrazków po angielsku).
Fakt nieopublikowania testów świadczy naturalnie o partactwie CKE, która zapewne zamierza dawać te same pytania przez kilka lat. Oburzający dla mnie był fakt, że w mojej szkole z powodu, jak powszechnie wiadomo, konieczności powtórzenia testów (120 zdających, 50 zestawów) niestety ale opłacało się zdawać w ten drugi dzień niż w pierwszy. Skandaliczne jest z pewnością to, że na egzaminach poprawkowych(ustnych) będą właśnie te same testy co w kwietniu 05.
Jest też więcej niż pewne, że część nauczycieli (i uczniów!) skopiowała w jakiś sposób (chociażby robiąc notatki) zeszłoroczne tematy.
Proszę o wypowiedzi na ten temat.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia za granicą