pisemna matura - jaka ksiÄ…zka?

Temat przeniesiony do archwium.
Jaki zbiór zadań polecicie mi na poziom rozszerzony?
Chodzi mi o to by były przykładowe arkusze, z uwzględnieniem w szczególności słuchania i pisania.
teraz chyba wszytskie skzoly z tego korzystaja, repetytorium oxfordu. tematycznie poukladane dzialy, zadania na sluchanie (cięzkie czasami nawet na podsawowym) arkusze (kilka jest) na rozszerzone jest dosc duzo zadan, uczylam sie z tego polecam zdalam angola;)
Oxford jest doś fajny, ale wcale nie taki trudny. Jeśli myślisz o czymś lepszym to polecam np. Macmillana. My w szkole korzystamy akurat z obu naraz ;)
Oxford nie jest fajny, jest zbyt prosty, zwlaszcza jesli chodzi o mature rozszerzona.
Ja polecam ksiazki z serii MATURA COMPANION. Mialam dwie. W jednej byly zadania zarowno na poziom podst. jak i rozsz. (listening [afair, plyte cd lub kasete trzeba dokupic osobno, ale nie sa drogie], writing, reading), naprawde dosc trudne. Druga ksiazka byla w calosci poswiecona strukturom leksykalno-gramatycznym, zadania typowo pod poziom rozsz. Duzo zadan z lukami, transformacje (te robilam jak szalona, a i tak sie nie przydaly, bo na mojej maturze nie bylo transformacji).
Z tego, co wiem, to sa chyba jeszcze inne COMPANIONY, z testami ulozonymi tak, jak jest na maturze.
Naprawde chwale sobie te ksiazki. Jedna kosztuje 29,90, a zadan masz na caly rok ;) WARTO, WARTO, WARTO.
a co powiecie na longmana? akurat ja ucze angielskiego i uzywam tylko tej ksiazki. zastanawiam sie, jak sie na nia zapatruja ucziowie :) i przyznam, ze oxfordzkiego repetytorium tez nien lubie, a jest uzywany w wieeelu szkolach, praktycznie wszedzie u nas.
Ja polecam www.sciaga.pl. Masz tam maturę, która będzie w kwietniu czy maju.
ja mam longmana i niezbyt mi się podoba. jest za łatwe? w ogóle mam niezbyt nauczycielkę i przerobiliśmy tylko parę rozdziałow
za proste? o kurcze. nie powiedzialabym, ale ok, dzieki za sugestie.
Temat przeniesiony do archwium.