Anglicyzm we wspolczesnej polszczyznie...:(

Temat przeniesiony do archwium.
Potrzebuje znalezc wyrazy i skrotowce uzywane przez ludzi a w szczegolnosci przez mlodziez... szukalam i nic z tego nie wyszlo a jest mi t bardzo potrzebne do ustnej matury z polskiego... z gory dziekuje :P
imho jest ich pelno
lol
jest ich full
Pierwsze i najszerzej rozpowszechnione: OK - This may be the most universal word in existence; it seems to have spread to most of the world’s languages. Etymologists now generally agree that it began as a humorous misspelling of “all correct": “oll korrect.” “OK” without periods is the most common form in written American English now, though “okay” is not incorrect.(to ze strony common errors in english)
2) laughing out loud - LOL
3)in my humble opinion - IMHO
4)by the way - BTW
5)rolling on the floor laughing - ROTFL
6)away from keybord - AFK
7)talk to you later - TTYL
8)wait - W8
. . .
Tego jest w necie mnóstwo, nieraz można znaleźć nawet ciekawe artykukly na ten temat...nie mam teraz czasu szukac za Ciebie, ale wydaje mi sie ze nie poswiecilas na to ani 5min :>

http://www.republika.pl/krzywish/skroty.htm
Jeszcze raz ja-jedna mała sugestia: wpisz w wyszukiwarke "akronimy". Powodzenia
siet! zasadnicze pytanie brzmi: Czy masz boya? Jesli masz, to sweet. No a jesli nie masz, to sorry, ale mozesz znalezc go np. na necie, jakis cool sk8 byłby gr8, wlasciwie debeściak. yo.
hi milutka187 mogła byś sie ze mną skontaktować?? pisze ten sam temat i mam równie ciekawy problem!!
oto me GG
1880608
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Studia językowe