rozprawka matura 2020

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,
pisałem wczoraj maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.
Temat rozprawki dotyczył wad i zalet zezwalania pracownikom przyprowadzania psa do pracy. Niestety, być może w wyniku silnego stresu, napisałem rozprawkę dotyczącą przyprowadzania przez pracowników swoich "pets" do pracy. Kwestią oczywistą jest, że "dog" również zalicza się do "pets", ale niestety obawa, że moja praca zostanie z góry określona przez egzaminatora jako niezgodna z tematem nie daje mi spokoju. Zdaje sobie sprawę z tego, że powinienem ściśle trzymać się tematu, a taki "błąd" z punktu widzenia Państwa może wydawać się co najmniej zabawny. W argumentacji trzymałem się ściśle zwierząt domowych: wspomniałem m.in. o tym, że niektórzy pracownicy mogą być uczuleni na sierść zwierząt domowych, niebezpieczeństwa innych, związanego z możliwym ugryzieniem przez psa etc. Podsumowując, trzymałem się kwestii przyprowadzania zwierząt do pracy, ale potraktowałem temat w sposób nieco bardziej ogólny - pisałem o zwierzętach domowych, a nie tylko i wyłącznie o psie. Z formy oraz struktur językowych pracy jestem bardzo zadowolony, pisałem wiele rozprawek i miałem to dobrze wyćwiczone.
Proszę o rozwianie moich wątpliwości - czy taka praca zostanie z góry skreślona, czy jedynie egzaminator odejmie punkt za "tezę odbiegającą od tematu", czy teza zostanie uznana za zgodną z poleceniem? W jaki sposób indukuje to ocenę innych części rozprawki - argumentów, zakończenia? Proszę o pomoc, swoje pytania kieruje głównie do egzaminatorów i osób, które taką wiedzę posiadają.
nie jestem egzaminatorem, ale osobiście nie odjąłbym ci za to wielu punktów. Jakiś jeden punkcik bym tam odjął, bo pracę trzeba pisać ściśle na temat, ale jeżeli argumenty dotyczące 'pets' dotyczą również psów, to ten szczegół nie wpływa prawie wcale na całość pracy i jako taki jest nieistotny.

Cytat:
czy taka praca zostanie z góry skreślona

To by było idiotyczne i takich rzeczy się nie robi z tego, co mi wiadomo. Tak samo jak przekroczysz limit słów to nie skreślą ci od razu pracy.

Więc moim zdaniem w najlepszym wypadku w ogóle tego nie zauważą, a w najgroszym odejmą ci za to tylko trochę.