Trzymajmy kciuki

Temat przeniesiony do archwium.
Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów, za wszystkie jezyki i inne przedmioty też.

Połamcie ołówki, długopisy, i nawet najdroższe pióra.
nie dziękuję :-)

Ja piorem nie bede pisal, bo jestem leworeczny i bym wszystko zamazal, ale za to moge polamac cyrkiel czy linijke na geografii. :P Oprocz tego polski, angielski, niemiecki. Eh :-( No ale cytujac slowa jednej z piosenek: "Everything's gonna be alright, everything's gonna be OK" :D
hyhy ja też jestem leworęczna:)) będę pisać długopisem czarnym hoho nowość nie? mam nadzieję, że będzie dobrze, skoro test gimnazjalny nie był taki trudny, to matura też nie powinna...
ale porównanie ;)) az sie roześmialam:))

pozdrawiam :)
Nie chodzi o to, zeby byla latwa. Chodzi o to, zeby pytania podeszly. :D
brawa dla leworęcznych!!! ja też jestem z tej grupy :) damy radę!!! leworęczni są zdolni, do tego fuksiarze :D jeszcze raz wszystkim POWODZENIA!!!
hyhy grunt to trafić w klucz...... ..........
Ty się iwiona nie śmiej............. będzie ok ;)
akukuuu> przepraszam, ale Twoje porównanie przywołalo pewne wspomnienia;) kiedyś denerwowaliśny się egzaminem gimnazjalnym, a teraz to pewnie z chęcia byśmy taki napisali bo by sie wydawal dziecinnie prosty, a kiedys... myśle że jak juź dostaniemy sie na te studia (a zakładam że sie dostaniemy:D ) to mature będziemy wspominać z pewnym rozrzewieniem i nostalgią... wkuwając do jakichś ogromnie trudnych egzaminów :)

btw, osobiście egz gimnazjalny wydawał mi sie prosty i mialam podejscie mocno na luzie, a teraz przed matura... to sie na prawde stresuje...

nie chciałam Cię urazić akukuuu :))
Ale szczerze to mam przeczucie, ze polski rozsz. bedzie trudny, a angielski rozsz. bedzie latwiejszy niz probny. Ja Wam mowie - mam nosa. :D
hehe nie ma sprawy iwiona:)))) Ty Krzysiek nie kracz bo wykraczesz ;p
polski trudniejszy?!- blagam nawet tak nie mow bo jeszcze sie sprawdzi:P a co do angielskiego to plakac nie ebde jak dadza latwiejszy:) zobaczymy...:) pozdrawiam i powodzenia;)
HEJ
POWODZENIA WSZYSTKIM !!!!!
ja też tak czuję że polski bedzie albo na takim samym poziomie albo trudniejszy ponieważ był dostosowany do nowych przepisów matur tzn. był na nim poziom podstawowy i rozszerzony
a na angou rozszerzonym zbytnio podstawy nie było

jutro o tej porze bedziemy wszyscy siedzieć ;)
A o tej porze bedziemy dokonywac ostatnich poprawek i niedlugo opuszczac sale - spoceni, wycienczeni, rozczarowani, podenerwowani.... a tu jeszcze tyle przedmiotow pisemnie i ustnie bedzie przed nami xD

zalamka :P
Będę trzymał kciuki!
dziekujemy mg :)

chocby nie wiem co, to obstawiam ze bedzie wesele, a nawet jak nie, to jakis inny watek narodowo - wyzwolenczy. jak ktos slusznie zauważył jest 100letnia rocznica smierci wyspianskiego i to może być znak. wsród mojej klasy - za pewniaki uważa sie lalke i, przede wszytskim, przedwiośnie.

mimo to,tez mam wrażenie, że na polskim na pewno nas czymś zakoczą i bedzie ciężko.
jak zdawalem, krazyly jakies 'pewne tematy' i nawet jeden kolega zarzekal sie ('no co ty, mnie nie wierzysz?'), ze ma nie byc lit. przedrozbiorowej, ale byla, a ja i tak pisalem wolny temat, bo to byla dosc stara matura. Pisalem o "Niewolnicy Izaurze".
przepraszam, ale mnie to się kojarzy z jakąś telenowelą ;)))))

a i jeszcze jedno DRODZY MATURZYśCI - nie zapomnijcie wpisać numeru wypracowania, który wybierzecie:D obojętnie czy na polskim/ angielskim czy innym języku :))
pozdrawiam :D
jutro jak bedzie juz po wszystkim przyjdziemy na to forum i będziemy oceniac nasz przypuszczenia :) niektórzy pewno powiedza "Widziałem :)" a inni "jak to?? przecież miało być wesele??" je też stawiam na to wesele ale tak sie zastanawiałem jak by mogli dac temat... i coś nie moge wymysleć. jak już bedzie to z pewnością z odwołaniem do całej lektury bo w tych fragmentach za wiele to nie ma :/ jeżeli mógłbym sobie wymarzyc temat to byłoby to porównanie Andrzeja Kmicica z Jakciem Soplicom :D no zobaczymy jutro :) jestem pewny że i tak wszyscy co choć trochę sie orientują zdadzą ta maturę, bo żeby jej nie zdac trzebaby się było postarać!! i to znacznie :) tak więc GOOD LUCK :)
pozdrawiam :)
ps. byleby tylko nie dali jakiś trenów, wierszy, sonetów itp. bo ja tego nie powtórzyłem!! ja sie zabrałem tylko za lektury i to tylko to od romantyzmu do młodej polski :)
wydaje mi sie ze bedzie cos z czworki :potop,wesele,dzuma,przedwiosnie chociaz z tym weselem to nie wiem bo wszyscy sie ucza i mysla ze to bedzie, a CKE lubi zaskakiwać :P
co by nie bylo, to warto mieć jakas wiedze, mozna potem np odwołać się do innej lektury, wskazując podobieństwa lub różnice.
jeśli chodzi o wesele to mogłoby byc np.analiza i interpretacja sceny finałowej, porównanie chocholego tanca z tangiem w tangu mrozka,albo z weselem w chlopach, relacje miedzy chlopami i szlachtą, mity narodowe, koncepcje narodowo - wyzwolencze itp

wlasnie problem narodowo - wyzwolenczy obstawiam osobiscie, romek to patriota wielki, wiec cos w tym musi byc
a tu w calej polsce zle skserowane arkusze i matura odwolana :D
chcialbys ;) :D
LOL :)
iwiona, strasne wymysliłaś te tamaty :/ tango?? chłopi?? ja tego nawet nie powtarzam!!! nie dadzą chłopów kolejny raz...chociaz kto wie... jak taki lepper dalej zasiada w rządzie to za niedługo będą uczyc w szkołach bodowy kombajnu!!! a co do tanga to pamietajmy że cała polska pisze taką samą maturę, a w tachnikach wogóle przerabiaja tango?? oh God!! coraz bardziej sie boje :/ musze zaparzyć meliske!!
zależy od poziomu.ale powinno byc bo jest w programie podstawy (a raczej wszytskie technika to podstawa:)

u mojego chlopaka w technikum, omawiają wiecej lektur niż u mnie w LO, nawet te, które wypadly po reformie z kanonu lektur. Może dlatego że polonistka jest stara i nie zajarzyła nawet są jakieś zmiany ;]
znalazłem temat :

Matura 2007 język polski - PRZECIEK!
Temat wypracowania:
Rozwiń cytat "nam strzelać nie kazano" w oparciu o wystep reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata 2006r
przepraszam, ale mnie to się kojarzy z jakąś telenowelą ;)))))

zgadza się, pisałem o filmie i telewizji, i trochę zszedłem na telenowele, ha.
heh:) fajnie byloby jakby dali temat w ktorym mozna byloby odwolac sie do telenoweli- chyba mialabym maxa za prace minus pkt. za test:) ale i tak byloby niezle;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków