MATURA PRÓBNA GRUDZIEŃ 2007

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 51
poprzednia |
Witajcie! Właśnie jestem na świeżo, ze swoimi wrażeniami po maturze próbnej z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Uważam, iż arkusz pierwszy był nawet łatwy, w porównaniu do arkusza drugiego w którym było czytanie i słuchanie. Nie wiem czy w całym kraju matura próbna była taka sama, ale jeśli w części pierwszej mieliście między innymi zdanie o startującym samolocie to pewnie była to ta sama matura (dodam tylko, że jestem z Wielkopolski). Piszcie o wszystkich uczuciach towarzyszących Wam z tym doświadczeniem. Jeśli ktoś chciałby skonsultować swoje odpowiedzi (o ile pamięta) z moimi, to bardzo chętnie włączę się do dyskusji. Dzięki ;)
hej :P mam pytanie... możesz mi powiedzieć jaki temat był do napisania? Bo ja mam maturke dopiero jutro i bardzo mnie ciekawi co będzie :)
hej :P mam pytanie... możesz mi powiedzieć jaki temat był do napisania? Bo ja mam maturke dopiero jutro i bardzo mnie ciekawi co będzie :)
jeśli macie jutro to pewnie będzie coś innego, ale tematy nie były trudne. Pierwszego nie pamiętam za bardzo chodziło chyba o recenzję sztuki teatralnej, która ostatnio widziałeś. Drugi to była rozprawka - za i przeciw posiadania licznego rodzeństwa. No i ostatni : Opis swojej najbardziej niebezpiecznej przygody w życiu (czy jakoś tak). Tak czy inaczej ja wzięłam rozprawkę.
Dzięki :) chyab bedziemy mieli to samo bo tez z operonu tylko ze cos tam u nas w szkole nie pasowala i zamienili nam dni, dzisiaj mielismy biologie matme itp a jutro jezyki :)
no ja właśnie jutro piszę wos podstawowy, jeśli wiedziałabyś/wiedziałbys coś na ten temat to też będę wdzięczna. Szczególnie jaki był temat do napisania.
czy w takim razie mogłabyś podać co było mniej więcej na maturze z biologii??? bardzo cię proszę!!! ja za to mogę podać ci angl podstawowy
hej prosze powiedz nam co było z biologii. Ja mam jutro i nie mam pojęcia w co luknąć :)
dziewczyno o nicku niiinaaa nic o Tobie nie wiem ale zrobie dla Ciebie prawie wszystko jesli mi powiesz co bylo na rozszerzonej matemetyce ;d jezeli kogos znajdziesz kto zdawal (chyba, ze ty zdawalas) i mi napiszesz.
skoro ktos wie co bylo na biologii to moze mnie oswieci???? ja jutro pisze rozszerzona;/ wiec moze cos sie doweim na ten temat??? prosze.........
ejjj niech ktoś poda co było na podstawowej biologii pliiis! jutro pisze i nie wiem co powtarzac jeszcze! bardzo proszę:)
Ja pisze podstawową matme jutro. Prosze o info co będzie, bardzo ale to bardzo ładnie proszę :)
a więc tak :) to ja się wypowiem w imieniu wszystkich którzy piszą rozszerzoną mature z biologii :D to orędzie do dziewczyny o niku niinaa:) prosze powiedz nam co było na biologii
Prosze podajcie co było na podstawowej geografii była bym bardzo wdzięczna bo nie wiem na co się mniej więcej nastawic!!!!!!!!
podaje moje [gg] prosze piszcie jeśli ktos wiem co było z góry dziękuje
kurde jakbym wiedziała to bym podała bo dobre dziecko ze mnie:D ale na biologie to się chyba nie doczekam;/
a ja pisze podstawowa biologie a nie rozszerzona i też chce wiedzieć co na niej było
Ja oferuje pomoc z polskiego rozszezonego i angielskiego podstawowego, jesli ktos potzrebuje, to do usług :)
ja rowniez zdaje biologie podstawowa jutro.Nprawde gdybym juz pisala powiedzialabym co bylo i nie robila laski. ludzie nie badzcie tacy!!:PP
no na prawdę zgadzam się też bym podała jakbym wiedziała.. a tutaj nikt nie chce podac no ludzie zlitujcie się:D
prosze o jakies infirmacje o biologi jak ktos juz pisal nieh da znac co bylo:)
znasz moze pytania jakie byly mniej wiecej z geografii bardzo cie prosze jak bys mogla napisac. z angola rozszerzonego byla rozprawka na temat wad i zalet posiadania rodzenstwa
hej podasz mi co było na angolu podstawie??
Ktoś poda wam odpowiedzi, napiszecie na 80-90%a potem w Maju nie wiedzieć czemu zaliczycie spadek formy : ) Te testy są po to, żeby się sprawdzić. Jak będę miał gówniany wynik to będę wiedział, że trzeba brać się do pracy.

Co do matury próbnej z angielskiego.
Jeśli chodzi o listening na rozszerzonej, to całkowicie mnie zaskoczył. Nie cierpię takiego zmulonego akcentu ; ) Ponadto okazało się, że między speakerami nie ma żadnych przerw czy informacji, że teraz zaczyna mówić ktoś inny... Ale mniej więcej dopasowałem chyba wszystko tak jak trzeba.
ojej, zal mi was. sprawdzcie sie sami. co za zal. jedynie Vael dobrze prawi.
ktoś pytał o pdst z angola do napisania było ogłoszenie w którym poszukujesz mieszkania i list nieformalny do kolegi że zmieniłeś prace a reszta to już rozumienie tekstu i słuchanie
hehe, w mojej klasie wszyscy prawie pisali na ang.rozszerzonym rozprawkę, no i się okazało, że mało kto zna takie przydatne słówko 'siblings' - polecam tym, którzy jeszcze nie pisali ;P Za to wszystkich rozwalił listening, zwłaszcza pierwsze zadanie... Przyznam, że mnie też, chociaż zdaję właśnie CAE - teoretycznie na wyższym niż matura rozszerzona poziomie :|
Tak! potwierdzam, że to zadanie było kosmiczne. Poziom zdecydowanie wyższy niż na arkuszach, które rozwiązywałem wcześniej : ) Ale jakoś dało radę ^^

Nie wiem dlaczego rozprawki są tak popularne. Mi o wiele przyjemniej pisze się opowiadania. Nie jestem ograniczany żadnym szablonem ; ) Pisałem o ataku niedźwiedzia ^^
cieszcie się, że macie przynajmniej na próbnej prawdziwe testy przysłane z komisji. Angielski i polski był ok. Przysłali nam. Ale z Historii sztuki niestety nie ułożyli testów :( :( i jak ja mam się jutro sprawdzić jak test układa profesorka ze szkoły ? Wszyscy w klasie już założyli nie zaliczymy tego...
>>>zna takie przydatne słówko 'siblings'
Ja sama to slowo tutaj uzywalam na forum i to nie jeden raz. I przy okazji wytlumaczylam co to jest. Moze 'gdyby' ludzie mieli czas do przeczytania tego, co tutaj wszyscy piszemy (nie tylko ja) i porad ktore udzielamy, ktore sa bazowane na latach wiedzy, to 'moze' przypadkowo ktos gdziestam by sie czegos nauczyl.
dzisiaj pisałam matme, maskara, poraszka i wszystko co tylko możliwe
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 51
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego