MATURA PRÓBNA GRUDZIEŃ 2007

Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna
Hmmm , ja zrobiłem głupi błąd właśnie z tym odlotem samolotu. Reszty jestem niemal 100% pewny , bo na przykład co do 1 słuchania znałem słówka , które tworzyły nagłówki i zrobiłem bezbłędnie . Ogólnie wydaje mi się , że w 2 arkuszu nie mam ani jednego błędu a w pierwszym tylko 1 , ale zobaczymy jak zostanie sprawdzona rozprawka , mam nadzieję , że za to , że o 5 słów limit przekroczyłem wielu punktów mi nie odejmą.;) Ogólnie matura była łatwa , niemal na pewno ta w maju będzie trudniejsza , ale lepiej nie gdybać.
mam pytanie. Dlaczego w odpowiedziach w gazecie wyborczej jest "The Police 'have' ... " a nie "The Police 'has'..." , co w końcu jest poprawnie? Czy ktos mi to potrafi logicznie wytłumaczyć?
Poprawne jest jak najbardziej have. Dlatego , że używa się liczby mnogiej właśnie w tym przypadku i przypadku zbiorowości osób ogólnie . Jeżeli są jakieś wyjątki to są mi nieznane , ale tutaj rzeczywiście tak było.;)
witam wszystkich abiturientów ja musze powiedzieć angielski r byłby prosty gdyby nie słuchanie - to przecież była porażka ;/ za to dzis wos p końkretny xD
>Dlatego , że używa się liczby
>mnogiej właśnie w tym przypadku i przypadku zbiorowości osób ogólnie.


A powiesz: the famile 'has' czy 'have'? :-)
Hmmm racja , zapomniałem o tym , że "family has" w tamtym przypadku , ale "exception proves the rule".;) Dzięki za korektę.
Trochę w tym racji , ale ja właśnie miałem błędy w gramatyce , której nie powtarzałem w ogóle , a w 2 arkuszu wszystko idealnie. Teraz mój wynik zależy tylko od rozprawki , ale mniej niż 95% z matury miał razczej nie będę , chociaż jak na ten poziom co był , to imponujący wynik to nie jest. Przynajmniej mnie to mobilizuje , żeby więcej się uczyć.;)
"Trochę w tym racji , ale ja właśnie miałem błędy w gramatyce........... ale mniej niż 95% z matury miał razczej nie będę...."

lol, wynik maturalny bliski 100%, a bledy zrobione GLOWNIE w gramatyce?, gramatyce ktora byla bardzo latwa..... to wola o pomste do nieba :D
A poprawna odpowiedz brzmi: obie mozliwosci sa dozwolone :-)
Zalezy czy postrzegasz rodzine jako calosc czy jednostki.
Witam Serdecznie anglomaniaków

hmmm nie wiem dlaczego ale znowu niepokazuja sie niektore posty :( dlatego kopiuje jeszcze raz moja odpowiedz z wczoraj.

- mg
Ciesze sie ze juz potrzebujesz wyjasnien tylko do kilku pytan.Rozumiem ze reszta Cie przekonuje lub nie masz argumentow.
"Wszystko o czym napiszę nie pochodzi z zadnych ksiażek a jest jedynie fragmentem metody którą praktykuję i nauczam od kilku lat,
metody biologicznych podstaw nabywania języka" - oznacza ze pisze swoje przemyslenia bazujace na biologicznych podstawach nabywania jezyka,
a te zostaly opublikowane w 1967 roku przez Lenneberga w ksiazce - Biological Foundation of Language.
Ksiazka zawiera surowy opis systemu bez przykladow jesli to cie interesuje.
Jesli jestes na filologii lub juz skonczylas to na pewno na metodyce poinformowano Cie ze takie systemy istnieja i rowniez ze sa
przedmiotem badan.Otoz mam przyjemnosc Cie poinformowac ze juz zostaly zbadane i funkcjonuja - na razie wsrod malej grupy ludzi
z wielu waznych powodow.

Metoda albo system wybierz sobie co chcesz.To naprawde nie ma wiekszego znaczenia.Napisalem juz z czym sie kojarzy metoda dlatego
lepiej uzywac slowa system.

"Do różnych uczniów trafiają różne wyjaśnienia" niestety wiekszosc nauczycieli tego nie wie i ucza jedna utarta
sciezka tak jak ich uczono.....
gdyby tak nie bylo nie zakladal bym tego watku

Tak robie reklame systemowi,Lennebergowi i sobie tak jak robi to kazdy który podaje tu jakas ksiazke lub slownik do angielskiego w obojetnie jakim watku.I tak - mam sporo pracy.
Nie robie tego charytatywnie choc jest to tylko moje hobby.
Na co dzien zajmuje sie zupelnie czyms innym. Nie skonczylem filologii i jestem z tego zadowolony poniewaz wiekszosc moich znajomych po filologi angielskiej zastanawia sie czy lepiej zna polski czy angielski.

Odnosnie biologic sprawdz co oznacza bio, jak mimo to beda problemy z roznica logic i biologic postaram sie wyjasnic.

Pozdrawiam Serdecznie

- Marceli
Prosze napisz wiecej czego nie rozumiesz one-to-one? Popular? nie da sie tego zawezic, to tak jak
np attractive - Polacy rozumiejá to jako atrakcyjny wyglad albo cene a to oznacza "przyciaganie" w szerokim znaczeniu
glebiej eksplorujac "a track" (ale to wymaga wyjasnien na gg)

Pozdrawiam
oops nie wiem dlaczego moje posty ukazuja sie w innych watkach......tez tak macie?
macie moze jakies rady jak wyczulic sobie słuch i wyłapywac wszystko co sie chce i potrzebuje z listeningów? Obecnie jest to moja pięta achillesowa i nie chce zeby to przekreslilo moje marzenia o studiach na wybranym kierunku :( help
Według klucza mam błędy JEDYNIE w gramatyce (2) i to przez własną głupotę , tzn. konstrukcja z high time , a z tym take off to nie wiem , jak mogłem zrobić błąd , naprawdę się postarałem.;p Teraz wszystko od rozprawki zależy , ale tu błędów nie mam na bank. Więc zobaczymy , na przyszłość lepiej sobię gramatykę powtórzę , zgadzam się , że była prosta , ale jednak wyszło jak wyszło .;p
Hmmmm , ja mam 3 rady , ale nie każdy się do nich da radę zastosować: moim zdaniem najlepiej grać na jakimś instrumencie , ogladać filmy bez podpisów i słuchać dużo muzyki . Ja lepszych pomysłów nie mam , jeżeli ktoś ma , to pewnie powie co robi w tym kierunku.;)
Matura próbna była bardzo prosta, szczególnie poziom podstawowy. Moja rada, jako nauczyciela, dla was jest taka abyście nie spodziewali się równie prostych zadań na maturze w maju. Niestety musicie się nastawić na to, że matura przygotowana przez komisje egzaminacyjne jest jednak na wyższym poziomie.
Czy ktos ma arkusz probnej matury rozszerzonej z grudnia 2007 r? Jesli tak , to prosze o przesłanie na [gg]
Dla mnie najtrudniejszy był listening i pierwsze zadanie :/ Zrozumiałam tylko jeden nagłówek i trzeba było strzelać. Najlepsze jest to, że wystrzelałam tylko jeden błąd ;D Niestety nie wydaje mi się żebym na realnej maturze miała takie szczęście :P
ja dziś pisałam z OKE Jaworzno były takie pytanie które zapamietalam:
- był narysowany chloroplast i trzeba było cos o nim nie pamiętam dokladnie
- uporządkować ekosystem populacja itd. od najmniejszej
- o stawonogu było co go nie dotyczy 2 odpowiedz trzeba było wybrac: ze układ krwionośny ma otwarty czy cewki malpichiego ma czy naskórek cienki chitynowy i cos tam jeszcze było do wyboru. 5 razem i trzeba było 2 wybrac
- dopasowac do grzybow, bakterii i roślin jaką sciane maja mureinowa, chitynowa, celulozowa i funkce celulozowej
- trzeba było rozpoznac z pośród a b c który opis dotyczny krowy to był B(na pewno) i wyjaśnić dlaczego - bo krowa ma żołądek złożony z 4 przegrod czy cos takiego żeby trawic celuloze chyba
- oddychanie i fotosynteza był rysunek i trzeba było z niego substraty i produkty i rozruznic który jest kataboliczny a który anaboliczny ( kataboliczne oddychanie)
- t-RNA było narysowane i podpisac XiY ale nie pamiętam o co chodzilo bo nie zrobiłam tego
- narzady analogiczne zaznaczyc które to sa u zwierzat i roślin u zwierzat to A a u roślin B lub C nie wiem dokladnie
- ryba była narysowana slodkowodna i dlaczego nie pije wody czy cos o niej
- o uchu było ponumerowac ucho zewnetrzbe małzowina strzemiączko itd. co jest po kolei w uchu
- była krzyzowka odnośnie grup krwi
- było zadanie o fotosynteze i trzeba było podac na substraty to: ATP i NADPH (na pewno)
- wykres liniowy narysowac z tekstu łatwy był
jak sobie cos jeszcze przypomne to dam znac
ja dziś pisałam biologie rozszerzoną z OKE Jaworzno były takie pytanie które zapamietalam:
- był narysowany chloroplast i trzeba było cos o nim nie pamiętam dokladnie
- uporządkować ekosystem populacja itd. od najmniejszej
- o stawonogu było co go nie dotyczy 2 odpowiedz trzeba było wybrac: ze układ krwionośny ma otwarty czy cewki malpichiego ma czy naskórek cienki chitynowy i cos tam jeszcze było do wyboru. 5 razem i trzeba było 2 wybrac
- dopasowac do grzybow, bakterii i roślin jaką sciane maja mureinowa, chitynowa, celulozowa i funkce celulozowej
- trzeba było rozpoznac z pośród a b c który opis dotyczny krowy to był B(na pewno) i wyjaśnić dlaczego - bo krowa ma żołądek złożony z 4 przegrod czy cos takiego żeby trawic celuloze chyba
- oddychanie i fotosynteza był rysunek i trzeba było z niego substraty i produkty i rozruznic który jest kataboliczny a który anaboliczny ( kataboliczne oddychanie)
- t-RNA było narysowane i podpisac XiY ale nie pamiętam o co chodzilo bo nie zrobiłam tego
- narzady analogiczne zaznaczyc które to sa u zwierzat i roślin u zwierzat to A a u roślin B lub C nie wiem dokladnie
- ryba była narysowana slodkowodna i dlaczego nie pije wody czy cos o niej
- o uchu było ponumerowac ucho zewnetrzbe małzowina strzemiączko itd. co jest po kolei w uchu
- była krzyzowka odnośnie grup krwi
- było zadanie o fotosynteze i trzeba było podac na substraty to: ATP i NADPH (na pewno)
- wykres liniowy narysowac z tekstu łatwy był
aha jeszcze wykres dotyczący mejozy trzeba bylo rozpoznać ze to mejoza wlasnie i wyjaśnic dlaczego to byl wykres ze z 2c/2n rośnie do 4c/4n poten spada na 2 i na końcu na 1c/1n to na pewno byla mejoza.
jeszzcze bylo o:
-roslina wodna..kanaly powietrzne w niej
-jeszczeto doświadczenie o hodowli dwóch gatunków i ich wzajemnych zależnościach
-ligaza i restryktaza sposob i efekt dzialania(nić DNA była narysowana)
-chromosomy sprzezone trzeba bylo narysowac
-hemofiili A ale to z tekstu
-był rysunek o hormonach i trzeba bylo + lub - wstawic to po prawej + a po lewej 2 minusy ze hamuje
-coś tam z mocznikiem jak powsaje mocz i gdzie ale to B odp była
to tyle pamietam
Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego