Word formation - BLAGAM O POMOC

Temat przeniesiony do archwium.
ogromny probel sprawia mi dzial Word Formation.
nie mam pojecia, jak sie tego uczyc.
kiedy trzeba uzyc odpowiedniego przedrostka czy koncowki. Czy sa jakies zasady oglne, ktorych trzeba przestrzegac?
W jaki sposob mam sie ich wszystkich nauczyc?
Czy moze jest jakis spis tych potrzebych do matury?
A jesli nie, to czy ktos wie, gdzie mozna odnalezc na te temat mozliwie najwieciej informacji?
Bardzo zalezaloby mi na jakiejs tabelce, w ktorej bylyby tworzone formy roznych czesci mowy od danego wyrazu...
Moze jest ktos taki, kto jest w posiadaniu podobnej pomocy naukowej i ewentualnie moze mi przeslac e-mailem ( [email] )

Wiem, ze niektorym moze sie to wydawac smieszne. Ale bede bardzo wdziecza, jesli ktos zechcialby mi pomoc. Jest to dla mnie niewzykle istotna sprawa. Jestem w takiej desperacji, ze kazdy rodzaj wsparcia sie dla mnie liczy.

Pozdrawiam : )
Hej. :)

Jestem w podobnej sytuacji. :( W ogole jesli chodzi o moja mature rozszerzona to koszmar przezywam ostatnio. :( Wychodzi mi na 4[tel]% a chcialbym co najmniej 6[tel]% : (: (:( I wiesz co słyszałem, że nie ma reguły na to. Tzn tu na stronce coś jest w dziale WORD FORMATION ale to jest takie naprawde zawile. Podobno to kwestia oczytania. Ale mam coś fajnego. Przesle Ci na poczte. :)

Pozdrawiam. :)
Polecam Ci pozycję Matura Companion struktury leksykalno-gramatyczne wyd. Express Publishing. Uczyłam się z tej książki do matury. Oprócz ćwiczeń na world formation na końcu książki znajduje się przydatny aneks zawierający zasady dodawania przyrostków, przedrostków i wszelkich końcówek wraz z przykładami. Powodzenia w nauce :)
Jak uczysz sie nowego slowka, zawsze sprawdzaj jakie sa jego formy pochodne. Dlatego tez,jezeli podchodzisz do matury rozszerzonej warto kupic slownik ang-ang bo nie wydaje mi sie,zeby jakies wydawnictwo polskie przykladalo do tego wieksza wage.Np: haslo glowne: verb Rely, adj: Reliable, adv. reliably itp.
Zajrzyj tez na strony floejoe zakladka FCE gdzie masz duzo cwiczen.Wiem na wlasnym przykladzie,ze to kwestia wycwiczenia.
Nie zalamuj sie w kazdym razie,to jest do opanowania. Jak to sie mowi, wszystko w krew wchodzi! Cheer up!
To samo chciałam doradzić :)
To znaczy z tym szukaniem form gdy poznajesz poznajesz jakieś słowo. Albo nie koniecznie je dopiero poznajesz (bo przecież znasz już ich bardzo dużo) ale po prostu je widzisz i zastanawiasz się czy umiesz utworzyć formy pochodne. Ja założyłam sobie do tego specjalny zeszyt i czasami do niego zaglądałam. Możesz też czasami poprzeglądać słownik :D Bo może całkiem przypadkiem odkryjesz coś nowego.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa