Rozszerzony 2009, wasze przewidywania i wizje :P

Temat przeniesiony do archwium.
Z mojej strony napiszę tyle :

2005 próbna - rozprawka, opowiadanie, opis
2005 glówna - rozprawka, recenzja, opis
2006 próbna - rozprawka, recenzja, opis
2006 glówna - rozprawka, recenzja, opis
2007 próbna - rozprawka, recenzja, opowiadanie
2007 główna - rozprawka, recenzja, opowiadanie
2008 próbna - rozprawka, opowiadanie, opis
2008 główna - rozprawka, opowiadanie, opis
2009 próbna - rozprawka, opowiadanie, opis
2009 główna - rozprawka, ...................

przeanalizujcie i dawajcie wasze typy :)
według mnie OPOWIADANIE I OPIS.
Moim zdaniem zabraknie rozprawki ..no bo w końcu kiedyś musi jej zabraknąć :) Ale modlę się by mimo wszystko była :D Opis i Recenzja .
Oby opowiadanie było! A tak a propos.. jeśli pisze się recenzję to te wszystkie informacje typu: reżyser, obsada, rok wydania muszą być prawdziwe?;p Albo.. można sobie jakąś książkę czy film wymyślić?
Też mnie to zastanawia , bo jeśli miałoby być prawdziwe to oprócz słówek trzeba się imion i nazwisk obsady/reżysera/scenografów/autorów muzyki itd ..nauczyć .
Mi się wydaje, że liczy się poprawność gramatyczna a nie to o czym się pisze, ważne zeby było poprawnie i tyle :D przeciez to głupie wymagac znajomosci jakis tam rezyserow itd, opowiadanie jak się pisze to też się zmyśla, a jak rozprawke to się pisze nie to, co się uważa, tylko to, co akurat nam do głowy przyjdzie :)
Moim zdaniem zabraknie rozprawki czyli bedzie opowiadanie, opis, recenzja
hej;) ja bym chciał rozprawke taka jakąs normalną;] hehe sorki ze nie na temat ale gdzie sie do szkoły wybieracie? macie na oku wrocławskie kolegium ????
Nie trzeba podować prawdziwych danych w pracy. Pisz aby poprawnie i zmyślaj.

No jest ale... Pisz też trochę logicznie. ;D xD A nie np. Józef Piłsudski is my favourite rock star. ;D xD

Ja się wybieram na UW - filologia ang nauczanie.

Ale nie wiem czy napiszę dobrze. Zobaczymy..
wezcie mnie nie straszcie, ze nie bedzie rozprawki!! boje sieeeee:o
pewnie recenzja, besides, czy ktos wie jak powiedziec po angielsku GRZYB ATOMOWY ?
mushroom cloud

google nie gryzie
Oby były jakieś znośne rozprawka i opowiadanie, recenzji za nic nie napiszę. ;d
recezja bankowo:p
A to ciekawe, jasnowidzem jesteś, czy co?
ja chce opis

ej a moze wiecie gdzie w necie mozna znalezc jakies cwiczenia na wstawianie fragmentu tekstu do calego tekstu?
Nie jestem poprostu to sa moje przypuszczenia i nie unos sie zlosc pieknosci szkodzi:P
na stronie gazety wyborczej sa chyba jakies multimedialne testy
Zauważcie że konsekwentnie od 2006 roku to co było na próbnej pojawiało się też na prawdziwej. Dlatego modle się o opis i opowiadanie. Zwłaszcza opowiadanie.

,,Ojcze nasz któryś jest w niebie...''
Możecie pomodlić się ze mną. :)
Ja i tak się czuje dosć dobrze w dwóch formach: rozprawka i opowiadanie, więc jakkolwiek nie będzie to przeżyję, ale lepiej, żeby były obie, to zawsze można prostszy temat wybrać.
a ja sie modle o rozprawke;) z oczywiscie, wzglednie przyjaznym tematem;)
W tamtym roku temat rozprawki byl wg mnie trudny w porownaniu z tematami innych form.
Nastawianie sie w tym roku tylko na rozprawke to wg mnie jak gra w rosyjska ruletke :P.
Trudny? Banalny :) A w porownaniu do innych form, w ktorych trzeba bylo wszystko wymyslac (zamiast brac przyklady z zycia, z otoczenia) zdecydowanie latwiejszy.

A co do tego czy bedzie, czy nie bedzie - rozprawka to najwazniejsza forma wypowiedzi i dlatego mysle, ze jeszcze dluuugo bedzie na kazdej maturze. Poza tym - kto nie gra, ten nie wygrywa :)
"Budowa autostrad jest szansą na rozwój kraju, ale stwarza też zagrożenie dla obszarów
o wartości przyrodniczej. Napisz rozprawkę, w której przedstawisz zagrożenia
i korzyści wynikające z realizacji tego typu projektów. "

Jeżeli to jest łatwe to nie mam pytań. Ja bym nie wiedział po polsku co na ten temat napisać, a co dopiero używając jakiegoś specjalsitycznego słownictwa.

Za to Dangerous Creature było banalne, wystarczyło opisać spotkanie z jakimś niedźwiedziedziem w górach.
Ja akurat zdaje jeszcze geografie rozszerzona, a tam bardzo czesto pojawiaja sie podobne pytania, np. po 2 korzysci i zagrozenia, wiec dla mnie to zaden problem.

>Za to Dangerous Creature było banalne, wystarczyło opisać spotkanie z jakimś niedźwiedziedziem w górach.
Co kto lubi. Ja wole rozprawki.
Ha moje typy się sprawdziły ! było opowiadanie !! yeahhh ;ppp no i opis ;p boże jak się ciesze ;p
haha, ja napisalem rozprawke na ponad 400 slow xd i potem poprzekreslalem troche na czysto, nie obrazi sie egzaminator ? zostalo jakies 270~
tez pokreslilam ok 3-4 linijki ;D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie