programy w obcym języku

Temat przeniesiony do archwium.
jeżeli będe oglądał codziennie (kilka minut) program BBC News to czy mi to cos pomoże?
No wiesz...jakbyś oglądał 1 - 2 h dziennie to po kilku tyg jakieś tam rezultaty zobaczysz:)
ale nie zniechęcaj się, BBC pomaga - naprawde!!
ja oglądam ok 45 minut dziennie, od kilku miesiecy i naprawde czuje sie różnice.
A w dodatku podłapiesz kilka przydatnych zwrotów.
Pozdrawiam
warto wczesniej obejrzec wiadomosci Z ZAGRANICY w polskiej TV - tematy powinny sie pokrywac.
Fakt, jesli wcześniej obejrze polskie wiadomości łapię o co chodzi. W pzrciwnym wypadku już trochę mniej rozumiem. Jak juz mało rozumiem, staram sie wyłapywac fakty np. ilu ludzi zabito itp.
Nie wiem czy bwy tez tak macie, ale ja mam tak, że jednego dnia rozumiem prawie wszystko, jestem z siebie zadowolona a drugiego ni w ząb, jakby mi ktoś na ucho nadepnął :)
tez uwazam, ze kilka minut dziennie to trochę za mało. Zresztą bbc news trwają ok 30 min. Staram się oglądac codzienie 30-40 min, czasem właczę też radio bbc. Robię to od ok. 2-3 miesiecy i widzę duży postęp: na początku rozumiałam jakieś 50-60%, teraz 80 - 95% programu (Z radiem jest trochę gorzej, język jest mniej oficjalny, mówią szybciej i mam gorszą jakosć dzwieku, bo mam głosny wiatrak w kompie ;)
Wytrwalosci i powodzenia :)