Kwalifikacje na lektora?

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałem się zapytać czy ktoś orientuje się jakie kwalifikacje są wymagane na lektora języka angielskiego. Mam certyfikat i chciałbym wiedzieć co potrzebowałby oprócz tego;)

Pozdrawiam!
Hej,
z tego co wiem:
to najlepiej skończyć filologię angielską dla nauczycieli,

albo certyfikat + kurs metodyczny, pedagogiczny

ale to nie jest reguła bo jak w moim przypadku to uważam, że
po pierwsze trzeba lubić to robić - lubic uczyć - lubieć ludzi, dzieci itd, by mieć efekty swojej pracy, nastawić sie że pieniądze z tego niewielkie

ja mam wyłącznie FCE, za sobą studia ekonomiczne, kilkoro uczniów którzy odnieśli sukcesy na olimpiadach, raczej nie grozi mi zwolnienie po 2006r. bo jakoś nie ma chętnych na taką pensję, a filolodzy uciekają do innej lepiej płatnej pracy jak już skończą anglistykę, bo zauważ wszędzie jest wymagany angielski więc kończą dodatkowo inne studia itp.
pozdrawiam
No to wypada po gratulować:)
Chętnie uczyłbym języka angielskiego, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Jak dotąd udzielałem korepetycji i chyba szło mi całkiem nieźle. Myslałem jednak o czymś na dłużej.
Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam!
hej,
wszystko zależy m.in od regionu pewnie niektórzy sie oburzą ale czasem wystarcza certyfikat;
ale np. jeśli nie masz skończonej pedagogiki możesz dodatkowo zrobić kurs metodyczno - pedagogiczny ( chyba ok. 270 godzin) albo NKOJ ale to już 3 lata;
może odezwą się osoby, które też w ten sposób zaczęły, powodzenia i pozdrawiam
ja zaczęłam od fce, pracowałam w szkółce językowej i uczyłam dzieciaki (przedszkolaki i troche starsze), potem zrobiłam cae i znalazłam pracę w gimnazjum, a to dlatego ze w warszawie ludzie po filologiach nie chca pracowac za małą kasę, no chyba że aż tak to lubia :) aha no i miałam zrobiony kurs pedagogiczny, w międzyczasie skonczyłam licencjata z turystyki no i tak juz zostałam w szkole. teraz jestem na 4 roku fil. angielskiej, to tak zeby juz mieć świety spokój, bo przepisy lubia sie u nas zmieniac szybko... "po godzinach" mam jeszcze kilka godzinek w firmach. A na dzien dzisiejszy zeby pracowac w panstwowej szkole trzeba miec certyfikat (cae, cpe najlepiej), studia na jakims innym kierunku i kurs metodyczny/pedagogiczny - na razie to wystarcza.Chociaz i tu wszystko zalezy od dyrektora, od tego czy jest w "kim" wybierać. Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa