Co o tym myślicie?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem na poziomie pre- advanced/advanced. Chcę się uczyć samodzielnie i przygotowałam sobie następujący zestaw:

M. Swan "Practical English Usage" wyd. OUP
"Grammar & vocabulary for Cambridge advanced and proficiency" wyd.LONGMAN
V.Evans "Successful Writing:Proficiency" wyd.EXPRESS PUBLISHING
B.D. Graver "Advanced English Practice" wyd.OUP
M.Hewings "Advanced Grammar in Use" wyd.Cambridge
H.Krzyżanowski "100 testów z gramatyki angielskiej" wyd.PWN
(Dwie ostatnie pozycje mam)
Korzystam też ze słownika "Oxford advanced learner's dictionary".

Co o tym myślicie? Czy warto kupować te wszystkie książki?

I jeszcze pytanie odnośnie książki "Successful Writing...":
czy muszę kupować Teacher's Book, by znać odpowiedzi do zamieszczonych w podręczniku ćwiczeń?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Gdybym mial cos zmieniac, zrezygnowalbym z Gravera - Hewings (ktorego, przyznam sie, nie znam dokladnie) powinien byc rownie dobrym zrodlem cwiczen gramatycznych, do tego Swan rowniez zawiera wszystkie potrzebne wyjasnienia, no i jeszcze na liscie jest ta pomaranczowa ksiazka "Grammar & voc...", ktora jest dla mnie w tej chwili absolutnym mistrzostwem swiata na poziomie niezle zaawansowanym, chociaz nie daje pelnego opisu zagadnien gramatycznych, a cwiczenia leksykalne sa naprawde trudne. W Graverze sa tez cwiczenia slownikowe, ale pomaranczowa ksiazka jest lepsza. Proponuje natomiast zakup "Advanced Language Practice" Vince'a - to rowniez polaczenie gram + voc, ale czesc voc jest o wiele szerzej potraktowana niz w Graverze.
A nie za dużo gramatyki na tej liście? Lepiej zainwestować w słownictwo. Vince jest już pozycją kultową, a dodatkową zaletą jest to, że ćwiczenia w formacie egzaminu. Mnie bardzo przypadły do gustu książki z serii English Vocabulary in Use poziom upper intermediate/advanced lub advanced.
Jedna strona wyjaśnienie materiału, druga ćwiczenia. Niestety nie są one w formacie egzaminu CAE.
Pozycja Sto testów... jest dobra, ale specjalnie w egzaminie nie pomoże.
Co do Successful Writing, odpowiedzi są tylko w Teacher's book, ale zasadniczo są na tyle oczywiste, że można się obejść bez klucza....
Na razie nie chcę się przygotowywać do egzaminu ( jeżeli już to CPE), bardziej mi zależy na olimpiadach.
Przede wszystkim testy z poprzednich lat i te książki które są ewentualnie zalecane. Książka Virginii Evans nie pomoże bardzo w przygotowaniach do olimpiady.
Uprzejma rada na przyszłość: jeżeli post nie dotyczy egzaminu CAE to nie umieszczaj go na forum CAE. To wprowadza zamęt.
Bardzo przepraszam, nie chciałam wprowadzać zamętu. Z olimpiadą chodziło mi o to, że (na razie) bardziej się olimpiadą interesuję. Chodzi mi o ogólną znajomość języka, a proszę mi powiedzieć, gdzie mam się pytać o książki do poziomu ADVANCED, skoro jedyne forum na tym poziomie dotyczy CAE/CPE. Proszę mi po prostu powiedzieć, gdzie mam pisać. Chodzi mi self-studying na poziomie advanced, ale nie interesuje mnie egzamin.
Ok:) Katalog: Inne to lepsze miejsce...
A co do książek, to myslę, ze została już dobra kombinacja...
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa