Najlepsza książka do slownictwa?

Temat przeniesiony do archwium.
co proponujecie? Jaki poziom ?
Ja mam english vocabulary in use upper-intermedia & advanced i nie jest zła ale zachwycony nie jestem.
to ty nam powiedz jaki poziom
my możemy najwyżej powiedzieć jaka książka:)
Może on chce wiedzieć z książki na jakim poziomie powinien sie uczyć w LO. ;)
w pierwszej klasie?
w drugiej klasie?
w trzeciej klasie?

przygotowuje się do matury podstawowej czy rozszerzonej?
etc.
etc.

trudno być wróżką
:>
...
w czwartej klasie?
Nie ma juz 4-tej klasy :P

Podczepie sie pod temat ,bo sam zdaje mature rozszerzona w tym roku i musze znacznie polepszyc slownictwo i troche gramatyke.Niestety probna mi troche nie poszla i dostalem 50 % a musze miec minimum 70% w maju.

Do gramatyki mam English Grammar in Use i chyba powinna mi wystarczyc , natomiast jesli chodzi o slownictwo to ucze sie albo z fiszek2000 (z allegro :P). Albo sam sobie drukuje programem z tej strony.

Chcialbym zebyscie doradzili jaka jest najlepsza ksiazka z słownictwem na poziom zaawansowany (nawet pre-intermediate, chociaz juz raczej jestem intermediate :P).
Słuchajcie, matura która Zdajecie teoretycznie rzecz biorąc była zaplanowana tak, żeby zastąpić FCE-które zwalniało ze starej matury. Dlatego (MOIM ZDANIEM) książki, które pomagają ćwiczyć wszystkie SKILLS'y i są na poziomie matury to książki na poziomie FCE...i tam Szukajcie pomocy. Niestety ale z moich własnych obserwacji nie ma na rynku zbyt wielu książek "maturalnych" z j.angielskiego, które z ręką na sercu poleciłabym maturzyście...wręcz przeciwnie, uważam, że jest ich dosłownie kilka!!!
...wręcz przeciwnie, uważam, że jest
>ich dosłownie kilka!!!

ktore?
polecam Matura Companion (ustna)- przerobienie wszystkich tekstów z poziomu zaawansowanego (to teksty z naciskiem na słownictwo z tych 15 działów tematycznych)- na 100% bardzo duzo ci to da. Potem jest książka równiez z tej serii companion 'struktury leksykalno gramatyczne', tam również mnostwo słownicta razem z gramatyką, konstrukcjami w jednym.

juz zaczynaj bo chyba i tak nie zdążysz pzrerobic całosci
NP.

1. Danuta Gryca, Joanna Sosnowska "Oxford Repetytorium z języka angielskiego.

2. Donata Olejnik "Repetutorium leksykalne: (jest też "Repetytorimum gramatyczne").

Repetutorium Oxfordu zawiera na końcu dwa rozdziały "Word Bank" I "Functions Bank" - genialne!
Bejdotka wspomniała o tym repetytorium OXFORDU i to jest jedna z takich książek, jest jeszcze coś, co prawda moim zdaniem gorszego, podobnego z LONGMANa...co do typowych podręczników
Słyszałam o FORMATURA,ale osobiście na tym nie pracowałam i nie mogę wyrazić opinii.
Ale mogę napisać "TOTALNEGO NEGATYWA" dla MATRIXów....są tragiczne, a niby pod maturę
Nie wspomniała, tylko wspomniał.

Jest jeszcze jedna wspaniała pomoc do nauki słownictwa. Podręcznik p.t. "European English" Jacka Gordona. Pisałem już o nim na forum, gdyż jego nakład prawdopodobnie jest już wyczerpany. Ale jeśli traficie na te pozycję w antykwariacie lub szpargałach Cioci Zosi bedzie jak znalazł a może nawet lepiej.
Temat przeniesiony do archwium.