Proszę o rady i o pomoc w nauce języka angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę się w szkole języka angielskiego już 9 lat(od pierwszej klasy szkoły podstawowej). Nigdy się do nauki języka angielskiego nie przykładałem, można powiedzieć że wcale nic w tym celu nie robiłem aby się nauczyć. Ostatnio jednak zobaczyłem jak angielski może być przydatny. Spotkałem rodowitych amerykanów i zafascynowali mnie ludzie którzy ich tłumaczyli, wiem że aby płynie mówić i rozumieć potrzeba dużo pracy. Chciałbym prosić o jakieś porady jak skutecznie uczyć się w domu(samouczki, kursy audio, podręczniki, ćwiczenia). Z językiem jestem osłuchany, ale mój poziom oceniam na mniej niż podstawowy. Proszę o pomoc. Głównie kieruję moją prośbę do osób które umieją posługiwać się językiem angielskim (Proszę o podzielenie się sposobami dzięki którym nauczyły się posługiwać tym przydatnym językiem) i do osób uczących się (Proszę o zdradzenie technik i metod nauki).
Ja też się uczę;) Ostatnio więcej niż normalnie, bo chcę wyjechać na wakacjach na stałe. Osobiście uczę się z książek. Najlepiej jest dużo gadać w tym języku, słuchać piosenek (przyjemne z pożytecznym) oraz programów TV w tym języku.
Do tego dobre nastawienie/chęci, cierpliwość = sukces;)
Proszę powiecie z czego najlepiej korzystać przy nauce angielskiego na poziomie podstawowym. Dotraćcie jakie książki, podręczniki, samouczki lub coś innego. W kilku wypowiedziach na forum czytałem o "Język angielski dla początkujących" Irena Dobrzycka i Bronisława Kopczyńska, co o tej publikacji sądzicie? Jakie są jej zalety i wady?
Porozglądaj się za jakimiś kursami lub czymś w tym stylu, z poziomu mniej niż podstawowego ciężko Ci będzie ruszyć samemu... Z jakiego jesteś miasta? W wielu jest sporo szkół z dobrymi kursami, ja osobiście chodziłem na takie kilkakrotnie, i dało mi to na pewno sporo więcej, niż lekcje w szkołach państwowych...
Mnie do nauki zachęciły programy z serii Profesor Henry - nigdy nie chciało mi się uczyć, a jak stwierdzałam, że jednak warto - zapał szybko mijał :) A w tym programie jest system powtórek, który motywuje do nauki i zmusza do systematyczności - jest też ładnie graficznie przygotowany, więc zawsze chętnie go otwieram (niby nic, a mnie zachęca). Ja korzystałam ze Słownictwa i Gramatyki, ale widziałam, że pojawił się w tej serii kurs do nauki takiej całościowej, jak na kursie - zdaje się ten program nazywa się Intensywny kurs. Proponuję ściągnąć sobie demo i sprawdzić ten program :)
Przede wszystkim intensywna nauka słownictwa (mnemotechniki, mapy myśli) i rozumienie ze słuchu + konwersacje (metoda Birkenbihl). Potem czytać ciekawe dla Ciebie książki w tym języku i wyłapywać to co nie znasz do nauki.

Maglowanie podręczników do gramatyki czy proste kucie jest bezproduktywne.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia