jezyk angielski w stopniu komunikatywnym - gdzie co jak pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
witam,
zakładam ten temat ponieważ chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy. Mianowicie chcę poświęcić trochę swoich pieniędzy i czasu w miarę możliwości oczywiście, aby nauczyć się języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, tzn w takim który pozwoli mi się swobodnie porozumieć i wyrazić swoje zdanie ;) w związku z tym iż nigdy nie miałem okazji rozmawiać z anglikiem, ani nie miałem zbytniej styczności z tym językiem, pytanie kieruje do tych którzy wiedzą o co chodzi. Ile czasu trzeba poświęcić i do jakiej szkoły udać (oraz jakie koszta się z tym wiążą) abym mógł porozumieć się swobodnie po angielsku.....
dodam że mam 19lat i w tym roku zdaję maturę. wybieram się na studia ale oprócz tego chciałbym zapisać się na jakiś intensywny kurs tego języka, bo wiadomo że poza granicami kraju najpowszechniejszym językiem jest własnie eng i znajomość jego jest znacznym ułatwieniem ;)
Nie ma regul. Wszystko zalezy od twojej determinacji. Pojecie "w stopniu komunikatywnym" tez jest bardzo niescisle. Jesli jak piszesz chcesz sie swobodnie porozumiewac to musisz liczyc na dojscie chociaz do poziomu intermediate, a czas na to potrzebny znowu zalezy od czasu jaki na to poswiecisz i od metody jaka obierzesz oraz pieniedzy jakie wlozysz. Jesli np. zaplacisz komus na skype albo komus dochodzacemu do twego domu 35zl za godzine dwa razy w tygodniu to sadze, ze dwa lata ci wystarcza...... chociaz pewnie sa tacy, ktorzy osiagna to szybciej....

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa