Angielski wytłumaczy mi ktoś jak to sie czyta

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Wstyd sie przyznać ale nie wiem jak sie czyta angielskie słówka wiem ze są do tego np.
exhibition w słowniku obok tego jest takie coś nie wiem jak to sie nazywa [ǀeksɪ'bɪʃən] do słówka exhibition to jest. Wiem ze to do wymowy jest. Wytłumaczy mi ktoś te znaki jak je sie czyta . Proszę wiem że wstyd:)
trudno wytlumaczyc wszystko
w slowniku powinna byc tez lista tych znaczkow z przykladowymi slowami. Jezeli wiesz, jak sie wymawia te przyklady, skojarzysz te dzwieki.
w tym przykladzie
ɪ - jak polskie y
ʃ - jak polskie sz
kurde ja tego nie kapuje wiec skąd ma brać wymowę czasami wchodzę na słowniki z wymową np ling albo the free dictionary . Ale to żle usłyszę albo za szybko nie fajnie . A jak juz do tych słowników z wymowa to znacie jaką stronke albo słownik do kupienia gdzie powoli i wyraźnie jest wymowa
Jak chcesz to mogę Ci wysłać 2 str. z podręcznika z wytłumaczeniem wymowy tych znaków. A tak na marginesie, jeżeli chcesz poświęcić więcej uwagi wymowie to polecam np. Pronunciation in use.
Cytat: marfin13
A jak juz do tych słowników z wymowa to znacie jaką stronke albo słownik do kupienia gdzie powoli i wyraźnie jest wymowa

Np:
http://www.etutor.pl/podrecznik-angielski/wymowa-angielska/alfabet-fonetyczny.php
Jakbyś mógł te 2 strony z wymową na pewno mi sie przyda.Jak chcesz to możesz na emaila [email] jak Ci wygodniej.
Już wysłałam, mam nadzieję, że doszły.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie