dwa lata do matury

Temat przeniesiony do archwium.
cześć wszystkim, mam pytanie:
sądzicie, że w DWA LATA jestem się w stanie przygotować do matury ROZSZERZONEJ z języka angielskiego.
mój poziom: intermediate, podchodzi pod upper
oczywiście mowa jest o dużym wkładzie w naukę.
tak
mat roz jest na poziomie upper int.
dwa lata na jeden poziom to dużo, prawda?
właśnie nie wiem sama,
mój kolega, będący na upper inter. stwierdził, że nawet z samego inter. da się zdać na ok 80% rozszerzoną.
W PÓŁTORA ROKU DA SIĘ WSKOCZYĆ POZIOM WYŻEJ?
Tak, jeden poziom jest obliczony na rok, a początkowe chyba nawet na pół roku.
hmm, więc trzeba przysiąść do pracy, żeby w dwa lata być na poziomie wysokim upper int., albo advanse.
Skoro aktualnie jesteś na poziomie intermediate i chcesz porządnie przysiąść do nauki angielskiego przez najbliższe dwa lata, to uważam że bez problemu powinnaś być w stanie przez pierwszy rok opanować poziom upper-intermediate a przez kolejny - advance.
Moim zdaniem spokojnie dasz rade. Ja zdawalam mature roz. 3 lata temu i to zdecydowanie byl poziom upper intermediate. Nie sadze zeby cos sie zmienilo od tej pory. Sprawdz sobie stare arkusze egzaminacyjne i wymagania i pod to sie przygotuj. Dasz rade! Good luck :)
dziękuje dziewczyny! :)
Na WSE Tischnera są fajne i tanie kursy Cambridge i CELTA. Więcej informacji można znaleźć na http://www.wse.krakow.pl/pl/Jezykowa_jesien. Naprawdę warto! Polecam!
w 3 lata od elementary uczylem sie angielskeigo - matura rozszerzona na 92%
do takiego tempa daruj sobie szkoly jezykowe (chyba ze specjalne kursy szybkomaturalne)
fakt faktem, ze prace pisemne musi ktos ci sprawdzac (anglistka w szkole nie powinna robic problemow)
moj system - 2 zbiory jakichs testow do matury rozszerzonej (to zacznij robic dopiero niecaly rok przed matura), od pozcatku liceum michael vince language practice (pierwsze 2 poziomy) - chociaz polecam teraz bardziej serie grammar i vocabulary in use od cambridge (wiecej materialu wg mnie). Do tego ang.pl. Sciagnij sobie jakis serial angielski i znajdz skrypt i analizuj co kazdy mowi (nauka poprzez zabawe - ja sie uczylem na south parku :-D)
proponuję wyjazd na kurs za granicą, na pewno 2 tyg dadzą tyle co kilka miesięcy na miejscu, polecam T&T (Teaching & Travel)
A dlaczego polecasz akurat ten kurs?
On/Ona poleca go w każdym prawie temacie, więc wydaje mi się że to jest po prostu reklama.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa