Dziesiątki tłumaczeń

Temat przeniesiony do archwium.
Ucze się słówek, ale natrafiłem się na wielką przeszkode.
Wyszukuje słówek w słownikach internetowych np. "make" ma dziesiatki tłumaczeń typu;

make - wyrób
make- marka
make - robić
make- tworzyć
make- wykonywać
make- budować
make- konstruować
make- z czego to jest zrobione?
make- musisz myśleć
make- że mam mnóstwo pieniędzy
make- ten stół ma trwałą konstrukcję
make- zostaliśmy dla siebie stworzeni
make- szyć
make- wygłaszać
make- wydawać
make- sporządzać
make- układać
i jeszcze wiele innych...


znałem do tej pory tylko te ; robić produkować, wytwarzać, sporządzać
Czy te wszystkie formy są używane? niemożliwe sa do zapamiętania.
Jest jakiś słownik internetowy w krórym znajdę zwroty któych się używa?
Przyswajam narazie podstawowe słówka i już na starcie mam kłopoty..
Nie ma sensu uczyć się pojedynczych słówek (chyba że są to np. rzeczowniki opisujące fizyczne przedmioty/istoty żywe). Ucz się całych wyrażeń.
możesz podać przykład? przecież jak się naucze zwrotów to co najwyżej będę mógl w sklepie rzeczy kupywać... w przyszłości chce wyjechać do angli i chciałbym się nauczyć tego jezyka dobrze... takie jest przynajmniej moje przekonanie
edytowany przez krzyh7a: 13 lut 2012
make- zostaliśmy dla siebie stworzeni

Musisz wiedziec jak tego w zdaniu uzyc, bo jak sie nauczysz tylko samego znaczenia, to potem bedziesz takie cuda tworzyl:
We made - zostalismy dla siebie stworzeni.

A ma byc tak:
We were made for each other.
to juz nic nie rozumiem.. make -zostaliśmy dla siebie stworzeni, a tamte tlumaczenia sa poprawne? nie wiem w takim razie jak się naucze tego jezyka, 1 słowo 100 znaczeń, przy czym i tak zdanie źle ułoże.. ;(
Cytat:
przy czym i tak zdanie źle ułoże.. ;(

No wlasnie, dlatego nie ucz sie ze słownika (jeszcze tak słabego), tylko ucz się normalnie po kolei wszystkiego: gramatyka, słówka, itd.

'make' to czasownik - jeden wyraz, więc jak może oznaczać 'jestesmy dla siebie stworzeni'?

Na twoim poziomie ucz się, że make znaczy robić (w sensie wytwarzać), do też robić, ale w sensie 'wykonywać, zajmować się czymś', a get - dostać (get w slowniku też ma setki znaczeń).
Właśnie uczę się gramatyki chwilowo + 2 czasy już umiem teraz tylko poćwiczyć musze, narazie jestem przy an/a the i stopniowaniu. Gdzie mogę znaleść jakiś dobry słownik? najlepiej chwilowo internetowy dopóki nie kupie lepszego, ale również ten zwyczajny jaki najlepiej wybrać[kogo?]
PWN jest z jednym z lepszych. Jest zarówno w wersji komputerowej, jak i papierowej.
Ucz się słówek w kontekście - np. w zdaniach.

A jeśli koniecznie chcesz uczyć się pojedynczych słówek, to nie ze słownika, a ze specjalnie do tego przeznaczonych programów / stron internetowych / książek, gdzie ktoś dokonał selekcji słówek i gdzie będziesz uczył się tych znaczeń, które są Ci potrzebne na Twoim poziomie językowym.

Spośród programów polecam: Profesor Henry: Słownictwo i bazy SuperMemo (poszukaj więcej na forum). Ale nie brak też darmowych stron do nauki słownictwa - przejrzyj to forum albo pogooglaj; znajdziesz mnóstwo ciekawych linków. Na tej stronie też zresztą jest możliwość nauki gotowych zestawów słówek.
ok, rozumiem. Nareszcie wiem jak się uczyć :), dużo mi pomogliście, jeszcze raz dziękuje
Cytat: krzyh7a
możesz podać przykład? przecież jak się naucze zwrotów to co najwyżej będę mógl w sklepie rzeczy kupywać... w przyszłości chce wyjechać do angli i chciałbym się nauczyć tego jezyka dobrze... takie jest przynajmniej moje przekonanie

Oni mają rację. Musisz uczyć się słówek w zdaniu, aby wiedzieć jk je zastosować. Możesz na przykłąd nauczyć się, że słówko navy to marynarka.

A potem powiedzieć, że zakładasz marynarkę na siebie. Tylko, że to jest marynarka wojenna.

Po drugie tak uczone słówka zapomnisz badzo szybko, jest to nudne więc stracisz też motywację.
edytowany przez moderatora: 25 lut 2012
czyli proponujecie naukę z fiszek gdzie jest słówko i zdania jak można je użyć??
I jeszcze powinnaś sama ułożyć z pięć zdań z tym słówkiem.
Temat przeniesiony do archwium.