Flap T w brytyjskim.

Temat przeniesiony do archwium.
31-37 z 37
| następna
Cytat: ivonne
miałam na myśli taką specyficzną wymowę "r" w AmE
i

No tak amerykańce powiedzą remembeR a brytole rememba :)
to ja już wolę amerykańki :)
jakieś urywki, o gościu który przyznaje się żonie że ma syna z jakąś byłą...

ale ten Benidorm to dla mnie ciut za trudne przyznaję..szkoda bo wydaje się śmieszne
edytowany przez ivonne: 16 kwi 2012
utsaj tez duzo zalezy od poziomu zyciowego, bo inaczej ktos na wyzszym poziomie np. Krolowa, David Cameron cos wypowie a inaczej ktos z np. Liverpoolu (a tak przy okazji to 'Shameless' tez jest warto ogladac).
Cytat: ivonne
jakieś urywki, o gościu który przyznaje się żonie że ma syna z jakąś byłą...

Wiesz bez linka to ten opis mi zbyt wiele nie daje
Cytat: terri
ullak - jak juz masz szanse to zlap gdzies ten 'Benidorm' tam jest gama akcentow, pogladow, nowoczesnych nuancow....
...a co do Eastenders - to ja sama tego nie ogladam, po 30tu latach to juz sie znudzilo troche.

Zobaczę, skoro polecasz.
Cytat: terri
utsaj tez duzo zalezy od poziomu zyciowego, bo inaczej ktos na wyzszym poziomie np. Krolowa, David Cameron cos wypowie a inaczej ktos z np. Liverpoolu (a tak przy okazji to 'Shameless' tez jest warto ogladac).

Akcent np. Królowej to jest tzw RP - czyli Received Pronounciation czyli ten akcent najwyższej klasy. Akcent dziennikarzy, dobrych aktorów itp. Ale mało jest ludzi z tym akcentem :P
a shameless brytyjski jest uuuu.... ciężki... tematyka... no i dowcip... kompletnie nie mój :P
Tak tylko 'for completeness'....
kiedys Krolowa mowila RP, i przez ostatnie 60 lat zmiekszyla to na mniej wiecej normalny. Prosze posluchac jej przemowienia z lat a teraz. Tak samo jak cala rodzina.
Akcent to tez duzo twierdzi o regionach z ktorych sie pochodzi, (jak i o klasie). Ale dobra wymowa jak i uzywanie odpowiednich slow wszystko przekaze.
Generalnie jest tak, ze w UK po 10 minutach mozna okreslic czlowieka (tzn. z jakich okolic pochodzi i jakie mial wyksztalcenie) - i to wszystko po jego mowie. Mysle, ze w Polsce jest tak samo, ale nie znam literatury zeby to potwierdzic.
Temat przeniesiony do archwium.
31-37 z 37
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa