Poziomy biegłości językowej - co jest wymagane na danym poziomie?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Mam takie pytanie. Od 5 lat nie uczę się języka. W cześniej też nie byłem za rewelacyjny w angielskim. Teraz jednak mam już konkretne tyły, które musze nadrobić. Staram się o pracę w pewnej firmie, gdzie wymagana jest znajomość na poziomie conajmniej B1 a najlepiej B2.
Byłem w kilku szkołach językowych i ze wstępnych testów wynika, że klasyfikuję się gdzieś pomiędzy A1 a A2. Nauka jednak zacznie sięnajprędzej we wakację a ja nie chcę czekać, więc chcę zacząć się uczyć samodzielnie. Moje pytanie do Was, co musze mieć opanowane, żeby zakwalifikować się do B1 a nawet B2?
Znalazłem taką stronę http://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr gdzie jest to opisane ale mi zależy na konkretach. Jakie czasy, jakie słownictwo, jakie elementy gramatyki musze opanować? Tutaj na jeszcze innej stronie http://kursangielskiego.com/index.html, znalazłem dość obiecująco opisane zagadnienia, które są przypisane do danego poziomu. Nie wiem jednak na ile jest to "profesjonalny" materiał? Czy wg was to wystarczy?
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
szczerze? poziom B1 to matura podstawowa, B2 to matura rozszerzona, zajrzyj do informatorów maturalnych w poszukiwaniu zakresu, ale jeśli chcesz się przez wakacje nauczyć z poziomu A1/A2 na B2 to masz baaaaaaardzo trudne zadanie przed sobą. Lepiej skup się na osiągnięciu dobrego poziomu B1, bo to już jest realne przy wkładzie pracy 1-2h dziennie przez ok. 4 miesiące. Kup sobie dobry samouczek, najlepiej od podstaw żebyś sobie powtórzył to, co już umiesz. Do tego jakieś ćwiczenia. Nie kupuj podręcznika, bo jest on przystosowany do pracy w grupie, a będziesz uczył się sam. Dobre samouczki są z wyd. PONS czy Edgard, w Twoim przypadku polecam "Duży kurs" wyd. Langenscheidt, bo prowadzi z poziomu A1 do B1 (sprawdź na stronach wydawnictw). Jeśli chodzi o dodatkowe ćwiczenia to zainteresuj się np. "Czasy gramatyczne w testach" czy "testy gramatyczno-leksykalne A2-B1" wyd. Edgard. Potrzebujesz też jakieś pomocy przy nauce słówek, proponuję fiszki bądź program do nauki.
edytowany przez moderatora: 22 kwi 2012
blackberrious Dzięki Ci serdeczne za rzeczową odpowiedź. O B2 nie marzę w tym roku. Jednak to B1 muszę opanować, jeśli chcę się dostać do tewj pracy. Mam czas do września. Po za tym między czasie jak wspominałem idę na 2 miesięczny intesywny kurs angielskkiego w Empicu (ma być podobno od poniedziałku do piątku codziennie 3 godziny) Już teraz poświęcam dziennie średnio 5 godzin. Na razie powtórzyłem sobie A1. Po za tym mam kurs SuperMemo który bardzo mi przypadł do gustu. No i korzystam też z tej strony ;)
A przy okazji jeszcze pytanie. Czy jest jakiś program lub książka do nauki języka angielskiego w informatyce? Próbowałem coś znaleść, ale nie znalazłem nic godnego uwagi :/
Może to:
http://my-english-profession-computer-engineeri.software.informer.com/
Właściwie co to jest? Nigdzie nie widzę możliwości pobrania pomimo tego, że się zarejestrowałem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Szkoły językowe